Dünya turizm devleri İzmir'de buluşacak

Dünyanın en köklü turizm organizasyonu olan Skal İnternational'ın 2024 Genel Kurulu İzmir'de yapılacak. Genel kurul finalini kazanan İzmir, 2024 yılında dünyadaki turizm devlerini buluşturacak. Karara sevinen İzmirli turizmciler, "Bu fırsat İzmir'e 100 yılda bir gelir" dedi.

28/11/2023 13:11
Dünya turizm devleri İzmir'de buluşacak

İzmir, dünyanın en köklü turizm devlerini 2024 yılında bir araya getirecek. Dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı turizm organizasyonu olan Skal İnternational'in 20024 yılında yapılması planlanan kongresi için yapılan final seçimleri sonucundan İzmir çıktı. Karara sevinen İzmirli turizmciler, duygularını Yeni Asır ile paylaştı. Kongrenin İzmir için büyük bir şans olduğunu dile getiren sektör temsilcileri, bu fırsatın iyi değerlendirilmesini istediler.

1 HAFTA SÜRECEK

Skal İnternational İzmir Başkanı Güner Güney, 2024 yılında 16-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan kongrenin büyük çabalar sonucu İzmir'e kazandırıldığını söyledi. Yapılacak olan kongrenin dünya çapındaki turizm profesyonellerinin katılacağı İzmir'de turizm ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten Güney, "İzmir dünya çapında tanınacak. Kongre sonrasında da İzmir'de 1 hafta boyunca tanıtımla ilgili çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenleyeceğiz. Bu organizasyonlarımızı İzmir'deki çeşitli otellerde yapacağız" dedi.

İZMİR İÇİN FIRSAT

Destination İzmir Başkanı ve Skal İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Tercan, "Bu önemli kongre İzmir turizmine çıta atlatacak bu fırsat iyi değerlendirilmeli. Kentteki tüm kuruluşların işbirliği yaparak İzmir'i güçlü bir tanıtıma hazırlamaları gerekiyor. Bu dünya kongresi İzmir için çok önemli. 100 yılda olabilecek bir fırsat. İzmir turizminin çıta atlaması, gelişimi için Skal dünya kongresini iyi değerlendirmek gerekiyor' dedi.

2024 genel kuruluna tüm dünyadan turizmcilerin, seyahat acentaları sahipleri ve temsilcileri ile tur operatörlerinin geleceğini ifade eden Bülent Tercan '2024 izmir dünya kongresi öncesi en büyük sınav, 2024'ün alt yapısını oluşturmalıyız. Burada İzmir Ticaret Odası ile Büyükşehir Belediyesi'nden özellikle destek bekliyoruz. İzmir bu tarihi fırsatı kaçırmamalıdır" diye konuştu.

İZMİR'DE BİR İLK

İzmir skal Kulübü Asbaşkanı Turizmi Otel Yöneticileri Derneği Ege Bölge Başkanı ve skal İzmir Asbaşkanı Aydın Tokbaş ise, "Dünyanın çeşitli ülkelerindeki kanaat önderleri, yatırımcılar, tur operatörleri, acenteler İzmir'e gelecek. Bu tarihi bir organizasyon. Çünkü İzmir'de bugüne kadar ilk defa böyle geniş çaplı ve geniş katılımlı bir turizm organizasyonu yapılacak.

Kongre sırasında bizler de İzmir turizmini cazibe merkezi haline getirmek ve yatırımcı çekmek için görüşmeler yaparak farkındalık yaratacağız. Böyle bir kongrenin İzmir'de yapılmasını sağladığımız için mutluyuz gururluyuz. Sonuçta İzmir kazanacak. Tüm İzmir'i de işbirliği içinde bu kongreye destek olmaya ve ortak akılla planlama yapmaya şimdiden dvcet ediyoruz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.