Dünya lezzetleri Antalya'da buluşacak

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali, 7-9 Eylül tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek.

10/08/2018 14:31
Dünya lezzetleri Antalya'da buluşacak

 

15 ülkeden 100 farklı mutfak ve 200'den fazla lezzetin sergileneceği festivalin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya festival kurucusu Barış Yalaz, reklam ajansı başkanı Necdet Alkandemir, basın danışmanı Fatoş Akgün, şef Bilge Erk ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni katıldı.

Turizm kenti Antalya için bu tür etkinliklerin önemine değinen Barış Yalaz, “Antalya yıllık 8 ila 10 milyon turisti ağırlayan bir şehir. Turistin kente gelmesi ve festivale katılması tanıtıma ve ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Katılımcıların dörtte birinin turist olması hedefleniyor

Katılımcıların dörtte birlik kısmının turist olmasını hedeflediklerini kaydeden Yalaz, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmeler sonucu turistin kente gelmeden festival hakkında bilgi sahibi olacağını söyledi.

Katılım ücretinin 15 lira olarak belirlendiği festivalde gün boyu çeşitli etkinlikler sergilenecek ve ünlü isimler sahne alacak.  Organizasyona 0-12 yaş grubu, şehit- gazi aileleri, engelli ve emekliler ücretsiz katılabilecek. Festivalin düzenlenmesine Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Antalya Valiliği ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor. (DHA)

 

Yorumlar