DoubleTree by Hilton satıldı... Sahibinden "2 Milyar Dolar zarar ettim" isyanı

Taşyapı’nın patronu Emrullah Turanlı’nın, Kadıköy Moda’daki otelini 66 Milyon Dolara sattığı ortaya çıktı. Turanlı “Sözde siyasetçi ve bürokratlar nedeniyle 2 Milyar Dolar zarar ettim. Mallarımı yarı fiyatına sattım, satıyorum" dedi.   

04/05/2023 13:41
DoubleTree by Hilton satıldı... Sahibinden "2 Milyar Dolar zarar ettim" isyanı

Uzun yıllar, açılan davalarla tartışılan Kadıköy Moda’daki 250 odalı otel, ‘DoubleTree by Hilton’ adı ile faaliyet gösteriyordu. Halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Taşyapı’nın sahibi Emrullah Turanlı’ya ait otel el değiştirdi.

Ulaşılan bilgilere göre, otele ilişkin alıcı tarafla yürütülen görüşmeler, iki hafta kadar önce, tarafların el sıkışması ile sonlandı. Otel, merkezi Ankara’da bulunan Caba İnşaat Enerji San. Tic. AŞ’ye satıldı. Caba İnşaat’ın, İstanbul Kadıköy’de yeni bir şubesi kuruldu. 24 Mart 2023’te kurulan şirketin sermayesi 1 milyar lira. Otelin devri de bu şirkete yapıldı.

"2 MİLYAR DOLAR ZARAR ETTİM"

Otelin satışı ile ilgili telefonla ulaşılan Emrullah Turanlı, oteli 66 Milyon Dolara sattığını doğruladı. Turanlı, otelin gerçek değerinin 110-120 Milyon Dolar olduğunu belirtti. Emrullah Turanlı, otelini düşük fiyata satmak durumunda kaldığına işaret etti.

Yaşadıkları nedeni ile öfkeli olduğu anlaşılan Turanlı, “Sözde siyasetçi ve bürokratlar nedeniyle 2 Milyar Dolar zarar ettim. Ruhsatlarımı alamadım. Arsalarımın üzerine kaçak binalar inşa ettiler. Bunun için mallarımı bedava sattım” ifadelerini kullandı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.