Divan Grubu’nun yeni oteli Akaretler’de açılıyor

Divan Grubu, konaklama sektöründeki engin deneyimini ve kalitesini, tarihi ve kültürel dokusu ile İstanbul’un en özel semtlerinden Akaretler’e taşıyor. Divan Grubu'nun yeni oteli, misafirlerine konforun yanı sıra şehrin kalbinde unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

19/03/2024 12:38
Divan Grubu’nun yeni oteli Akaretler’de açılıyor

Divan Grubu, konaklama sektöründeki engin deneyimini ve kalitesini, tarihi ve kültürel dokusu ile gastronomi, sanat ve kültürün bir arada yaşandığı İstanbul’un en özel semtlerinden Akaretler’e taşımaya hazırlanıyor. Bilgili Holding'le imza sürecini tamamlayan Divan Grubu, kiraladığı oteli kendi markasıyla işletecek ve misafirlerini her zamanki Divan konforu ve hizmet kalitesiyle karşılayacak. Akaretler'in tarih kokan sokaklarında modern ve zarif bir dokunuşla yer alacak yeni adresinde misafirlerine eşsiz bir deneyim sunacak.

1875 yılında Sultan Abdülaziz tarafından Dolmabahçe Sarayı’ndaki çalışan yöneticiler için lojman olarak kullanılan ve semte adını veren tarihi bina Akaretler adının da geldiği Akar getiren yerler olarak vakıflara gelir getirmesi amacıyla inşa edilmiş. Osmanlı İmparatorluğu’nun ve devamındaki Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sıraev ve toplu konut projesi olan Akaretler Sıraevleri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ailesinin de bir dönem ikamet ettiği sonradan müzeye dönüştürülmüş çok anlamlı bir evi de barındırıyor. Divan Grubu’nun yeni otelinin, bölgenin tarihi dokusuna en uygun şekilde gerçekleştirilecek kapsamlı bir yenileme sürecinin ardından yılın son çeyreğinde kapılarını misafirlerine açması planlanıyor. 

Üst düzey misafirperverlik anlayışıyla otelcilik sektöründe özgün bir imzası bulunan Divan Grubu’nun ruhunu ve inceliğini taşıyacak olan otel, fark yaratacak yeme-içme mekanları ve toplam 138 odası ile Akaretlerin yeni buluşma noktası olacak. Mükemmel lokasyonuyla misafirlerine şehri kolaylıkla keşfetme imkanı sunacak olan otel hem tatil hem de iş seyahatleri için ideal konumuyla öne çıkıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.