Didim, Bodrum ve Kemer’e üç yeni Ela Excellence geliyor

Bünyesindeki turizm yatırımlarını artıracaklarını söyleyen Özak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "Turizmde üç yeni otelle en büyük gruplardan biri olacağız" dedi.

13/05/2024 14:05
Didim, Bodrum ve Kemer’e üç yeni Ela Excellence geliyor

Antalya Belek’teki Ela Excellence oteline Didim, Bodrum ve Kemer’de üç otel daha eklenecek. Haftalık ekonomi Dergisi Ekonomist’ten Levent Levent Gökmen Demirci’ye konuşan Özak, 450 Milyon Dolarlık yatırım yapacaklarını belirtti. Özak Global Holding, Özak Tekstil, İnt-Er Yapı, Aktay Turizm, Özak GYO, Akyön Tesis Yönetimi şirketleri Özak GYO’nun yatırım planları konusunda bilgi veren Ahmat Özbalık, şunları söyledi:

“Turizmde de büyüme planımız var. Turizmde yapacağımız yeni yatırımlarla 2028 yılında Türkiye'nin en büyük turizm gruplarından biri olmayı planlıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki dönemde Didim'de tahsisini aldığımız araziye, Bodrum ve Kemer'de de kendi arazilerimiz üzerine üç yeni otel projesi geliştirmeyi planlıyoruz.

Bu tesislerin detayları ve yatırım büyüklükleri yılın sonuna doğru netleşir. Ayrıca 2028 yılı sonrasında İstanbul, İzmir ya da kültürel zenginliği olan başka bir kentimizde Ela markası ile şehir oteli yapabiliriz. Yine 2028 sonrasında Ela markası ile yurtdışında şehir oteli ve resort otel açabiliriz.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.