Dedeman Holding'ten 'Miras paylaşımı' açıklaması

Dedeman Holding'ten, bazı basın yayın organları ve sosyal medya platformlarında Murat Dedeman'ın mirasçıları arasında yaşandığı ifade edilen miras paylaşımı anlaşmazlığı iddialarıyla ilgili bir açıklama yapıldı.

27/04/2023 14:16
Dedeman Holding'ten 'Miras paylaşımı' açıklaması

Dedeman'dan yapılan açıklama şöyle:

"Bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında merhum Murat Dedeman’ın ve Şirketimizin adı kullanılarak yapılmış asılsız, mesnetsiz, manipülatif paylaşımlar nedeniyle açıklamada bulunma zorunluluğu oluşmuştur. Şirketimiz, otelcilik ve madencilik alanlarında ülke genelinde itibarı yüksek, 75 yıllık geçmişe sahip, köklü bir kuruluştur.

Sağlığında turizm ve madencilik sektörlerinde büyük başarılar elde etmiş, ülke ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlamış merhum Murat Dedeman’ın ismi ve hatırası hiçe sayılarak, basın yoluyla, iyi niyetten uzak ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olarak yapılan paylaşımlar, merhumun ruhunu rahatsız etmekten başka hiçbir etki yaratmamaktadır.

"Miras taksimi Şirket hisselerimizin sadece cüzi bir kısmı ile ilgilidir"

Söz konusu haberlerde ortaya atılan mesnetsiz miras paylaşımı iddiaları, yasal çerçeve dahilinde mahkemeler nezdinde kesinleşecek bir konudur. Miras taksimi Şirket hisselerimizin sadece cüzi bir kısmı ile ilgilidir. Şirket hisseleri resmi şekilde intikal etmeden hak sahipliği doğmadığı gibi, gelecekte miras taksimi nedeniyle Şirketimizin yönetiminde herhangi bir değişikliğin gerçekleşmesi de hukuken mümkün değildir.

Bağımsız mahkemelerin iradelerini baskı altına almak gayesiyle, kamunun haber alma hakkını suiistimal ederek ve art niyetle yapılmış paylaşımların gerçeğe aykırı ve yanıltıcı mahiyet taşıdığı, bu tür mesnetsiz paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği hususlarını siz değerli basın mensuplarımızın bilgisi ile kamuoyunun takdirine sunarız."

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.