Dedeman’dan Düzce'ye yeni otel... Her yıl iki otel açma hedefi

Büyümeye devam edeceklerini dile getiren Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, “Her yıl iki otel anlaşması yapma hedefimiz var. Yeni bir tane anlaşmayı finalize ettik. Düzce’de bir otel daha geliyor, anlaşma bitti, yapımına başlanacak" dedi.

24/11/2021 22:24
Dedeman’dan Düzce'ye yeni otel... Her yıl iki otel açma hedefi

Dedeman Hotels, franchise otel atılımına kalktı. 18 tane oteli bulunan grup, yönetim anlaşmaları yanında franchise olarak yeni otel yatırımları için kolları sıvadı. Grubun ilk franchise oteli Karahan Menzil Turizm Ticaret ve Yatırım tarafından Adıyaman’da açıldı.

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, bünyelerinde 18 otel bulunduğunu belirterek, “Yönetim anlaşmaları yanında artık franchise modeliyle de ilerleyeceğiz. Yatırımcıların bu yönde talep artışı oldu. İlk franchise otelimizi Adıyaman’da açtık” dedi.

Her yıl iki otel

Büyümeye devam edeceklerini dile getiren Dedeman, Hanife Baş imzalı haberde, “Her yıl iki otel anlaşması yapma hedefimiz var. Yeni bir tane anlaşmayı finalize ettik. Düzce’de bir otel daha geliyor, anlaşma bitti, yapımına başlanacak.

Ayrıca Ankara, Kocaeli, İzmir, Diyarbakır ve Mardin gibi şehirlerdeki yatırımcılarla da sıcak görüşmelerimiz sürüyor. Yurtdışında da Kazakistan ve Erbil’de otellerimiz var. Karadağ’ı düşünüyoruz. Balkan ülkelerini istiyoruz. Ayrıca Paris’ten de bir yatırımcıdan talep geldi” diye konuştu.

Bu yıl yüzde 40 büyüme öngörüyoruz

Dedeman, ciroları hakkında da, “Pandemi, sektörü çok etkiledi. 2020 yılında 150 Milyon TL’lik ciroyu yönettik. Bu yıl 350 Milyon TL’lik cironun üzerine çıkmak istiyoruz. Yüzde 40 büyüme öngörüyoruz” bilgisini verdi. Bulundukları bölgelerdeki turizm değerlerini öne çıkarma misyonuyla hareket ettiklerini de vurgulayan Dedeman, şunları söyledi:

“Ülkemizin kültür turizmi için Güneydoğu Anadolu bölgemizin önemi büyük. Park Dedeman Adıyaman, sadece ilk franchise otelimiz değil aynı zamanda Şanlıurfa ve Gaziantep’te yer alan otellerimizin ardından bölgenin 3’üncü Dedeman oteli. Park Dedeman Adıyaman ile Güneydoğu Anadolu kültür turizmi üçgenini tamamlamış olduk.”

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.