Daha fazla turist gelmesin diye sıkı tedbir aldı

Turist sayısını kontrol altında tutmayı hedefleyen Hollanda, İtalya, İspanya ve Japonya'daki bürolarını kapatma kararı aldı. Bu üç ülkeden daha fazla turist gelmemesi için promosyon kampanyaları da sonlandırıldı.

09/11/2019 11:28
Daha fazla turist gelmesin diye sıkı tedbir aldı

Dünyanın en popüler 10 turizm güzergahı arasında gösterilen 17 milyon nüfuslu Hollanda, geçen yıl 18 milyondan fazla turist ağırladı. Ülkeyi ziyaret eden turist sayısının 2019 yılında 20 milyona ulaşması, 10 yıl içinde ise 29 milyonu bulması bekleniyor.

Şevket Tepetaş imzalı habere göre, Amsterdam Belediyesi kısa süreli konut kiralama hizmeti veren Airbnb uygulamalarına kısıtlama getirirken; Hollanda Turizm ve Kongre Ofisi (NBTC) de bir dizi önlem açıkladı.

Amaç, turist sayısını kontrol altında tutmak

Turist sayısını kontrol altında tutmayı hedefleyen NBTC, İtalya, İspanya ve Japonya'daki bürolarını kapatma kararı aldı. Bu üç ülkeden daha fazla turist gelmemesi için promosyon kampanyaları da sonlandırıldı.

Buna karşın, ABD, İngiltere, Fransa ve Belçika'daki ofisler çalışmalarını sürdürecek. Yeni turizm politikası ile turistler konusunda daha seçici olmayı hedefleyen NBTC, Çinli ziyaretçilerle ilgili de kısıtlamaya gitmeyecek. NBTC'nin Çin'deki ofisi geçtiğimiz yıl hizmete girmişti.

 

Yorumlar