Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun… Hepimiz 100 yaşındayız bugün

Çok mutlu, çok kutlu bir gün bu gün. Herkese nasip olmayacak bir yıldönümünü kutluyoruz. Yalnızca bir devrin değil, birinci yüzyıldan ikinci yüzyıla bir devir teslimin de tanığıyız.

29/10/2023 11:57
Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun… Hepimiz 100 yaşındayız bugün

Çok mutlu, çok kutlu bir gün bu gün. Herkese nasip olmayacak bir yıldönümünü kutluyoruz. Yalnızca bir devrin değil, birinci yüzyıldan ikinci yüzyıla bir devir teslimin de tanığıyız. Bu ana tanık olmak, çok gurur verici. Bugün, bu ülkede yaşayan herkes için çok önemli bir gün. Türkiye’nin aydınlık yarınlarının temelinin atıldığı, yüzümüzü geleceğimize döndüğümüz gündür 29 Ekim...

Aslında hepimizin; çoktan ölmüş olanlarla, hiç doğmamış olanların bile doğum günüdür bugün. Herkes aslında ülkesinin yaşında değil midir? Ülkesinin var olduğu, köklerini toprağa saldığı, karanlıklardan uyanıp, geleceğini kurduğu gündür o ülkedekilerin doğum günü.

 Hepimiz 100 yaşındayız bugün

Böyle önemli günler çok coşkuyla kutlanmalı. Dünyaya ve yaşananlara bakıp bir saniye bile düşünmek yeterli Cumhuriyetimizin değerini anlamak için. Herkes bu ülkenin ne kadar zor şartlarda kurulduğunu çok iyi biliyor. İmkansızı başarmak için, ona inanmak gerekir. Bu ülkeye önce Mustafa Kemal Atatürk inandı. Ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün adını ne kadar çok ansak, yine de eksik kalır. O olmasaydı, biz de olmazdık.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı herkese kutlu olsun. Cumhuriyetimiz yüzyıllarca var olsun. Bugünü doyasıya yaşayalım ama aldığımız sorumluluğu da unutmayalım.

turizmaktuel.com ve Turizm Aktüel Dergisi olarak, Cumhuriyetimiz’e olan bağlılığımızı bir kez daha vurgular, Cumhuriyet’imizi bize armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve kahraman silah arkadaşlarına olan şükranlarımızı, saygımızı, sevgimizi yineler, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliriz.

SONSUZA KADAR CUMHURİYET,

SONSUZA KADAR ATATÜRK,

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE....

 

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.