Corendon filosunu Boeing 737 MAX 8’le genişletiyor

Türkiye’nin ilk Boeing 737 MAX 8’ini 2018’in Mayıs ayında filosuna katan Corendon Airlines, bu sessiz ve çevreci modelden üç uçak daha almak için yeni bir anlaşma imzaladı.

08/08/2018 21:40
Corendon filosunu Boeing 737 MAX 8’le genişletiyor

Boeing’in Seattle’daki fabrikasında üretilecek uçaklardan ikisi 2019, biri ise 2020’de uçuş operasyonlarına dahil olacak. Boeing tarihindeki en hızlı satılan uçak modeli 737 MAX 8’i Türkiye’de filosuna ekleyen ilk havayolu firması olan Corendon Airlines, aynı modelden üç adet uçak daha almak için anlaşma imzaladı.

Corendon Airlines bu hamlesi ile hem karbon ayak izini düşürüp çevreci politikasını sürdürüyor hem de 737 MAX 8’in LED ışıklandırmaları ve ferah kabin tasarımı ile yolcularına keyifli  ve daha kaliteli uçuş deneyimi  sunmaya devam ediyor.

MAX 8 serisini filomuza dahil etmeye devam edeceğiz

Boeing 737 MAX 8 ile ilk ticari uçuşlarını 19 Mayıs 2018’de Antalya’dan Eindhoven’a yaptıklarını hatırlatan Corendon Havayolları Grubu Kurucusu ve CEO’su Yıldıray Karaer, yeni anlaşmalar hakkında bilgi verdi. Filo genişletme ve gençleştirmenin yanı sıra verimlilik ve çevreci filo stratejileri doğrultusunda MAX 8 serisini filolarına dahil etmeye devam edeceklerini belirten Karaer, “Boeing’in üstün özelliklerle donatılan 737 MAX 8 modeli ile filomuzu genişletmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Boeing’in bu yeni serisinin sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde havayollarının operasyonel verimliliği önemli ölçüde artıyor. Aynı zamanda sessiz ve ferah kabin deneyimi yolcu memnuniyetini üst seviyelere taşıyor. İki yeni Boeing 737 MAX 8 uçağımızı 2019’un Mayıs ve Haziran aylarında, bir uçağımızı ise Mayıs 2020’defilomuza dahil ederek yolcularımıza konforlu ve keyifli uçuş deneyimi yaşatmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Yorumlar