Corendon Airlines, Antalyaspor’un stat isim sponsoru oldu

Corendon Airlines ile Fraport TAV Antalyaspor arasında 2019 yılından bu yana devam eden iş birliği, stadyum isim sponsorluğu anlaşmasıyla taçlandırıldı. Fraport TAV Antalyaspor’a verdiği desteğin kapsamını genişleten Corendon Airlines’ın yeni sponsorluk hamlesiyle Antalyaspor Stadyumu’nun ismi “Corendon Airlines Park Antalya” oldu.

02/08/2022 14:21
Corendon Airlines, Antalyaspor’un stat isim sponsoru oldu

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde yapılan basın lansmanına Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar, Corendon Airlines Üst Yöneticisi Yıldıray Karaer ve Antalyasporlu yöneticiler katılım gösterdi. İlk olarak açıklamalarda bulunan Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar, Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. Asbaşkan Bahar, bu sponsorluğu uzun zamandır planladıklarını aktararak, “Pandemi bildiğiniz gibi hava yolu ve turizmi yordu.

Bu süreçte Antalya’nın dünyaya açılan markası ile işbirliğimiz hiç bitmedi bizden vazgeçmediler. Corendon ailesine teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu birliktelik sadece stadyum isimden ibaret olmadığını ifade etmek istiyorum. Antrenman sahaları formalar birçok şeyi kapsıyor. Yaşayan stadyum oluşturmak istiyoruz. 365 Gün etkinlik olan sosyal alanların kullanıldığı bir stadyum istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldıray Karaer: Antalya halkına layık olacak işler yapmamız gerekiyor

İmza töreninde yaptığı konuşmada Corendon Airlines olarak Türk sporunun destekçileri arasında yer aldıklarını belirten Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, şunları söyledi: “Sporun gelişimine katkı sağlamak, marka değerlerimizi oluşturan unsurların başında geliyor. Markamızın faaliyetlerine başladığı günden bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok spor kulübüne, elit sporcuya ve spor organizasyonuna sponsorluk desteği sağladık. Antalya merkezli bir şirket olarak şehrimizde düzenlenen spor organizasyonlarına ve Antalya’da faaliyet gösteren spor kulüplerine ise ayrı bir önem veriyoruz. Fraport TAV Antalyaspor’un kuruluşundan bu yana şehrimizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyoruz. Fraport TAV Antalyaspor ile olan iş birliğimiz, 2019’dan bu yana güçlü bir şekilde devam ediyor. Forma sponsorluğu ile başlayan iş birliğimizi, filomuzdaki uçaklardan birini Antalyaspor logosu ve renkleriyle giydirerek desteğimizi farklı bir boyuta taşımıştık. Antalyaspor uçağımız halen Corendon Airlines’ın Avrupa seferlerinde kullanılarak Antalyaspor’un amblemini uluslararası hava sahasında ve havalimanlarında dalgalandırıyor.

Yeni bir sezon başlarken daha heyecan verici bir anlaşmaya imza atarak, Antalyaspor Stadyumu’nun ismini “Corendon Airlines Park Antalya” yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antalya’ya ve Antalyaspor’a değer katmasını hedeflediğimiz bu iş birliğinden onur duyuyoruz. Bu anlaşmanın hayata geçmesinde büyük emeği olan Fraport TAV Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’e çok teşekkür ediyorum. “Corendon Airlines Park Antalya’nın Antalyaspor’a şans getirmesini ve başarılı dolu bir sezona ev sahipliği yapmasını diliyorum.”

 

Aziz Çetin: İş birliği Türkiye’ye örnek olmalı

Antalyaspor Başkanı Av. Aziz Çetin ise bu işbirliği ile iki Antalya markasını daha da yukarılara çıkarmak istediklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün burada, örnek bir birliktelik için bulunuyoruz. Antalya’nın 1966’dan bu yana en büyük markası olan Antalyaspor’umuz ile 18 yıllık genç yaşına rağmen Antalya’dan çıkıp bir dünya markası olan Corendon Airlines’ın iş birliği, sadece Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olmalı. Özellikle şehir takımlarının, kendi kentinin değerleri tarafından sahip çıkılmasına ihtiyacı var. Bugüne kadar kentimizin önemli markaları ile güzel iş birliktelikleri yaptık. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki ortaya koyduğumuz vizyon, yönetimimiz ile teknik heyet ve futbolcularımız arasındaki uyum, aldığımız başarılı saha sonuçları ve titizlikle uyguladığımız mali disiplin, artık ulusal ve bugün olduğu gibi uluslararası markaların da dikkatini çekmeye başladı. Her iki Antalya markasını daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum.”

Nuri Şahin: Hem Corendon hem Antalyaspor ailesine teşekkür ediyorum

Toplantıya video konferans yöntemiyle katılan Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin de, “Antalyaspor olarak bir felsefe ortaya koymaya çalışıyoruz. Sezonu iyi kapattık. İnşallah oradan devam edip üzerine koyarak devam ederiz. Yeni sezonda heyecanlı ve mutluyuz. Benim hocalık kariyerimde ilk defa sezon başı geçirdim. Umarım meyvelerini toplayabilirim. Çok iyi rakibe karşı başlıyoruz” dedi.

“Hem Corendon hem Antalyaspor ailesine teşekkür etmek istiyoruz. İki büyük Antalya markası birleşip dünya çapında temsil edecekler. Geçen sezon oynadığımız maçta Corendon Airlines yazısını gördüğümde çok mutlu oldum. Birlikteliğin önemini iyi anlayan biri olarak karşınızdayım. Antalya’yı bir yere taşımak istiyorsak birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu birliktelik için mutluyum.”

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.