Coral Travel Group'tan 2023 sezonunda Türkiye'ye 1,8 milyon koltuk hedefi

22 ülkede 37 şirketi ile 40 ülkedeki 90 destinasyonda hizmet veren OTI Holding, ismini yeniledi. Bundan sonra yoluna ‘Coral Travel Group’ ismi ile sürdürecek olan gruptan yapılan açıklamada, 2022 sezonu değerlendirilerek, 2023 sezonuna ilişkin hedefler paylaşıldı.

26/12/2022 20:34
Coral Travel Group'tan 2023 sezonunda Türkiye'ye 1,8 milyon koltuk hedefi

Türkiye’nin önde gelen turizm gruplarından olan ve 22 ülkede 37 şirketi ile 40 ülkedeki 90 destinasyonda hizmet veren OTI Holding ismini yeniledi. OTI Holding operasyonlarını, 30 yıllık sektör deneyimi ve kaliteli hizmet anlayışı ile, Holding’in lokomotif markası olan ve grubu geleceğe daha güçlü taşıyacağına inandığımız ‘Coral Travel Group’ ismi ile sürdürecek.

Kuruluşundan itibaren tüm dünyada 30 yılda 30 milyondan fazla turiste hizmet veren Coral Travel Group, bu süreç zarfında Türkiye’de farklı pazarlardan 17 milyon turisti ağırladı. 

Coral Travel Group'tan yapılan ve 2022 sezonunun değerlendirilerek, 2023 sezonuna dair hedeflerin paylaşıldığı açıklama şöyle:

"Olumsuz dış faktörlerin olmadığı zamanlarda yılda ortalama 3 milyon turiste hizmet veren Coral Travel Group, 2022 yılını 2,35 milyon turiste hizmet vererek kapattı. Destinasyonlar arasında Türkiye 1.4 milyon turist ile lider konumda yer alırken, sırasıyla Antalya, Ege Bölgesi, İstanbul ve kayak bölgeleri ise en çok tercih edilen yerler oldu.

Hizmet verdiğimiz pazarlara bakıldığında, kapasite olarak en çok turist gönderen pazarlarımız; Rusya, Polonya, Almanya, Baltık ülkeleri ve Türkiye olarak gerçekleşirken; en çok turist gönderdiğimiz ülkeler sırasıyla; Türkiye, Mısır, Yunanistan, İspanya ve BAE oldu.

Rusya’dan, THY ve Pegasus ile Antalya’ya haftalık 32 uçuş

İçerisinde bulunduğumuz zor koşullarda bu rakamlara ulaşmamızda en önemli pay, Grubumuza ait direkt satış ofisleri ve 1500 franchise acentemize aittir. Kış turizmi, hedeflerimiz açısından oldukça önemli olup, Türkiye öncü destinasyonlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda  2022/23 kış sezonu ile ilgili olarak kapasite planlamamızın ayrıntıları şu şekilde:

Rusya’dan, THY ve Pegasus ile Antalya’ya haftalık 32 uçuştan blok koltuk uçuşlarımız devam etmektedir. Kayak ve kültür turizmi kapsamında ise, Pegasus ile tüm uçak kapasiteleri tarafımızdan doldurulmak üzere haftalık 4 uçuş Kayseri’ye,  3 uçuş da Erzurum’a yapılmaktadır. Misafirlerimizin önemli bir kısmı Kapadokya’ya konaklamalı turlar da almaktadır. Rusya’dan İstanbul satışlarımız da aralıksız devam etmektedir.

Polonya’dan Antalya’ya 5 şehirden haftalık birer uçuş 

Almanya’nın 14 şehrinden Sun Express ile Antalya’ya blok koltuk uçuşlarımız devam etmektedir. Coral Travel Group olarak, 2023 yılında başta Avrupa olmak üzere 13 ülkedeki tur operatörleri vasıtasıyla Türkiye’nin tüm destinasyonlarında artış hedeflemekteyiz. 

2023 yılı toplam hedefimiz olan  3,2 milyon koltuk kapasitesinin 1,8 milyonunu Türkiye’ye planlamaktayız. Sırasıyla Mısır, Yunanistan, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tunus gibi ülkeler de talep gören destinasyonlar arasında bulunmaktadır. 2023 yılı hedefleri arasında otelcilik faaliyetleri de önemli bir yer tutmaktadır. Xanadu Resort Hotel, Seven Seas ve Otium markaları altında dört ülkede faaliyet gösteren 25 otellik portföyümüzü  genişletmeye devam edeceğiz.

Diğer bir önemli iş kolumuz olan bilişim teknolojileri alanında, otomasyon ve dijital dönüşüm yatırımlarımız 2023 yılında da devam edecektir. Grubumuzun otomasyon ihtiyaçlarının önemli bir kısmı iştirak şirketi olan Odeon Yazılım ve Teknoloji ile sağlanmaktadır.

30 yılımızı, bize destek veren tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımız ile gururla kutluyoruz.

Yeni yılın sağlık, huzur ve tüm dünyada barış getirmesini temenni ediyoruz."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.