Continent markası Kapadokya’ya geliyor

Franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, yeni bir otel için yönetim anlaşması imzaladı. Kapadokus Termal Resort, bugün karşılıklı atılan imzalardan sonra, Continent Worldwide Hotels tarafından yönetim anlaşması altında işletilerek yeni yüzü ve konsepti ile Nisan 2024 itibarı ile hizmete alınacak.

14/03/2024 22:13
Continent markası Kapadokya’ya geliyor

Franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, yeni bir otel için yönetim anlaşması imzaladı. Ihlara Emlak Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Pazarlama İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından, 2023 yılında tüm tadilatları yapıldıktan sonra hizmete alınan ve aynı zamanda bölgenin en eski termal tesislerinden biri olan, Kapadokus Termal Resort, bugün karşılıklı atılan imzalardan sonra, Continent Worldwide Hotels tarafından yönetim anlaşması altında işletilerek yeni yüzü ve konsepti ile Nisan 2024 itibarı ile hizmete alınacak.

Yeni ismi ile Continent Kapadokus Thermal Spa & Wellness, 100 suite ve standard oda, termal havuzlar ve açık havuza sahip ve mevcut hizmetlerine eklenecek, SPA, Sauna, Hamam, Sağlıklı Yaşam, Fizyoterapi, Ayuverdic Mutfak ve üç yeni a la carte restaurant’ı ile bölgede farklı bir tarzı ortaya koyacak. Nevşehir merkeze ve hava limanına sadece 1 saatlik mesafede bulunan Continent Kapadokus Thermal Spa & Wellness, aynı zamanda, Ihlara Vadisine 7 km, Selime Katedraline 3 km, Derinkuyu Yeraltı Şehrine 53 km ve Göreme Milli Parkına 81 km mesafede yer alıyor.

"Uzun yıllardır turizm sektöründe yatırımlarımız devam ediyor"

İmzaların karşılıklı atıldığı toplantıda yatırımcı şirket sahibi Ahmet Yaşar, kızı ve aynı zamanda grubun Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) Gülfem Yaşar Özberk ve oğlu Ahmet Cemal Yaşar, ortak olarak verdiği demeçte, şunları dile getirdiler: “Turizm ve Otelcilik sektöründe uzun yıllardır yatırımlarımız devam etmekte. Geçtiğimiz sene açtığımız Kapadokus Termal Hotel için de tesisimizi bir sonraki seviyeye taşıyacak bir marka ile birliktelik yapma düşüncemiz de uzun zamandır devam etmekteydi.

Bu süreçte yerli ve yabancı birçok marka ile görüşmelerimiz devam etti. Yerli bir kuruluş olmasına rağmen, yurt dışında da faaliyetleri bulunan Continent Worldwide ile de yollarımız bu sayede kesişti. Toplantılarımız sonucunda, yönetim anlaşması imzalayarak birliktelik yapma yolunda karar aldık.”

"Bölgenin turizm açısından da kalkınması büyük bir önem taşıyor"

Ahmet Yaşar, şu şekilde devam etti: “Aile olarak, memleketimiz olan Aksaray’a yıllardır hizmet vermekteyiz ve vermeye de devam edeceğiz. Bölgede çok fazla otelin ve turistik tesisin olmaması ise büyük eksiklik. Bölgenin turizm açısından da kalkınması büyük bir önem taşımakta.

Tesisimiz sayesinde, bu adımı attık ve gelecekte de daha iyi adımların atılmasına öncülük ettik. Ihlara Vadisi, Hasan Dağı ve birçok doğal güzelliğin ortaya çıkmaya devam ettiği, Aksaray – Nevşehir hattında yatırımların devam etmesini tüm kalbimizle istemekteyiz.”

Ankara, Çanakkale, Biga, Bursa, Kayseri, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki tesislerin yapımı devam ediyor

Continent Worldwide Hotels Ülke Operasyon ve Franchise Geliştirme Direktör’ü Kemal Karataş ise, "Yurt dışında hızla büyümeye devam eden grubumuzun yurt içinde de birçok yeni anlaşma ile, kısa sürede hakkettiği yere geleceğine dair inancımız tam. Daha önceki demeçlerimizde de belirttiğim gibi, İstanbul’da üç tesisimiz ve Ankara, Çanakkale, Biga, Bursa, Kayseri, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da inşaatları devam eden tesislerimiz bulunmakta.

2024 yılı içerisinde, sırayla açılacak bu otellerin haricinde yeni görüşmelerimiz de bulunmakta. Yatırımcı dostu yaklaşımımız ve Milli Sermayeyi ülke içinde tutmak yolundaki gayretlerimiz, bizimle aynı değerleri paylaşan ve yerli otelcilik firmalarına destek veren yatırımcılarımızla birlikte çok güzel bir sinerji ile devam etmekte” dedi.

Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan ise, “Firmamızın gelişmesinde büyük rol oynayan her bir yatırımcımıza bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum. Sayın Ahmet Yaşar ve ailesine de, bu güzel tesisi güvenerek bizlere teslim etmelerinden dolayı ve yönetim anlaşması ile uzun soluklu bir ilişkinin ilk adımını atmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kısa sürede, bölgenin en popüler otellerinden biri olacağına inandığımız Continent Kapadokus Thermal Spa & Wellness, başarılı bir işletme olacak” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.