Çin’de ayı oteli: Kutup ayıları müşterilerle birlikte yaşıyor

Çin’in Heilongjiang bölgesinde açılan ve kendisini dünyanın ilk kutup ayısı oteli olarak tanımlayan bir otel ziyaretçilerini cezbetti. Aynı zamanda otelin açılışı, kutup ayıları nedeniyle ağır eleştirileri de beraberinde getirdi.

10/06/2024 14:25
Çin’de ayı oteli: Kutup ayıları müşterilerle birlikte yaşıyor

Hayvan hakları savunucuları açılan otele eleştiriler yağdırdı. Uluslararası Hayvan Hakları Derneği PETA’nın Asya Sorumlusu Jason Baker Reuters’e verdiği demeçte, “Kutup ayıları günlük 18 saate kadar varan bir sürede aktiftir ve binlerce kilometrelik doğal alanlarında yaşamaları gerekir” dedi.

The Polar Bear Hotel’in açılışı, Heilongjiang eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Harbin’deki Harbin Polarland Park’ın bir parçası olarak Cuma günü yapıldı. Şarku'l Avsat'ın haberine göre, otel ziyaretçilerine, 21 odanın tamamından günün her saatinde kutup ayılarını görme imkanı sağlıyor.

Otelin doluluk oranı yüzde 100

Harbin Polarland Park, Çin sosyal medya ağı olan WeChat uygulaması üzerinden yaptığı açıklamada, “İster yemek yiyin, ister eğlenin, ister uyuyun kutup ayılarının yanında olacaksınız” dedi. Çin medyası tarafından yayınlanan resim ve videolar da, yapay buz ve küçük su birikintileri arasında dolaşan iki kutup ayısını, camın arkasından izleyen insanlara işaret edildi.

Harbin Polarland Park sözcüsü Yang Liu Reuters’e verdiği demeçte, kapalı alanın kutup ayıları için ayrılan tüm alanın sadece bir parçasını oluşturduğunu ve hayvanların sıcaklık ve hava kalitesine göre bu alandan ayrıldıklarına işaret etti. Oda fiyatları gecelik Bin 888 ila 2 Bin 888 Yuan (290,10 ila 351,56 Dolar) arasında değişiyor. Otele talebin oldukça yüksek olduğu belirtilirken, doluluk oranının yüzde 100 olduğuna işaret edildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.