Cihan Ekşioğlu otelimize tankla girdi

Sedat Peker'in videosunda işaret ettiği Paramount Hotel'in ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Victoria Uras, hotelin Sezgin Baran Korkmaz'a uzanan sürecinde neler yaşandığını anlattı.

08/06/2021 13:23
Cihan Ekşioğlu otelimize tankla girdi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı 9'uncu videoda Paramount Hotel'e ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. Peker, bazı yargı mensuplarının ve gazetecilerin geceliği 100 bin TL olan otelin özel odalarında tatil yaptıklarını söyledi. Sedat Peker'in iddiaları otelin Sezgin Baran Korkmaz'ın eline nasıl geçtiği sorusunu da beraberinde getirdi.

Paramount Hotel'in ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Victoria Uras, Zanka TV'de Ferit Atay'ın sunduğu "Sorguluyorum" programında "Cihan Ekşioğlu, otelimize devletin tankıyla girdi" iddiasında bulundu.

Otellerinin nasıl elden ele geçtiğini anlatan Victoria Uras ayrıca Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otelin üzerine “çöktüğünü” söylerken, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını iddia etti.

Otelin davaları için Türkiye’de olduğunu belirten Yasemin Uras, babası Atilla Uras’a ve Paramount otelin inşasından sonra yaşanan sürece dair şu bilgileri verdi:

“Palmira’yı yaptık, 1 sene ben işlettim sonra Koç’lara sattık. Paramount’un yan arsası Rixos bizimdi. Onu da bir müddet sonra sattı, Paramount’u yaptı. Paramount’un ilk adı Golden Savoy’du. Arsayı Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 50 seneliğine kiraladı. Ama üzerindeki binalar bizimdi, biz inşa ettik. Jumeirah sanırım 2 sene kadar işletti. Fakat orada oğlunun başına talihsiz bir olay geldi, otelin önünde teknede kalp krizi geçirdi 27 yaşında. O yüzden, oğlunu da çok sevdiği için orada işletmeci olmak istemedi ve kendi yerine bir kiracı buldu”

'BAHTİYAR İKRAMOĞLU OTELMİZE ÇÖKTÜ'

Bulunan yeni kiracının İspanya ve FBI tarafından kırmızı bültenle aranan, daha sonra kendisine Türk vatandaşlıkı verilen Bahtiyar İkramoğlu ismini alan Özbek asıllı Botır Rakhimov olduğunu belirten Uras, Rakhimov’un bir süre sonra “Otel iş yapmıyor, para kazanamıyorum” gibi gerekçelerle babası Atilla Uras’ı sıkıştırmaya başladığını belierterek, “Bu kişi otelimizin üstüne çöktü” dedi.

'TURAN AVCI OTELİ SATIN ALMAK İSTEDİ'

Yaşanan olaylar üzerine babasının oteli satmak istediğini, Turan Avcı’nın otele talip olduğunu belirterek yaşanan süreci şu şekilde özetledi:

“Turan Avcı 'aldım' dedi ama sonra çeke bakılınca Andrey Ravyoric diye bir adam çıkıyor. Andrey, Turan Avcı’nın yanında çalışan çaycı, şoför gibi bir adam. 47 milyon dolarlık bir çek var.  Babama ben vasi atamaya çalışınca, hakimin karşısına çıktı dedi ki 'Ben bu oteli 100 milyon dolara satıyorum'. 100 milyondan sonra bir anlaşma çıktı 90, sonra bir anlaşma 67, sonra çek çıktı 47, sonra çıktı çek karşılıksız. Zaten Rus şoför adına, şoför nasıl alıyorsa.”

'KASADAN HİSSELER ÇALINMIŞ'

Babası hastanede komadayken şirket hisselerinin çalındığını öne süren Victoria Yasemin Uras, “Anlaşmanın günü gelmeden bir ay evvel, kasaya girmişler. Kasadan hisseler alınmış, Çekoslovakya’ya kaçırılmış. 100 milyon dolarlık, şimdi 127 diyor Sezgin Baran Korkmaz, otelin hisselerini 2 bin 500 TL’ye kurulmuş bir şirket açıp Çekoslovakya’da kaçırdılar. Otelin bedeli ödenmemiştir bugüne kadar. Elden ele, el değiştiriyor” diye konuştu

'OTELE TANKLA GİRDİ'

Otelin daha sonra bir kez daha el değiştirdiğin ve Botır Rakhimov’a geçtiğini söyleyen Uras, “Bir de Botır’ın yanında Cihan Ekşioğlu diye bir kişi türedi. Cihan Ekşioğlu, babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi. Cihan Ekşioğlu, o ara devletin kışlalarına tadilat yapıyordu. Oteli fethetti. Ben dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim, bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz” dedi.

'SEZGİN BARAN KORKMAZ OTELİ KAZAKLARDAN ALDIĞINI SÖYLEDİ'

Kendilerine bugüne kadar otel için bir ödeme yapılmadığını belirten Yasemin Uras,  otelin Sezgin Baran Korkmaz’a geçtiğini Korkmaz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bana birkaç kişi aracılığıyla telefon açıldı ve “Ben Kazaklardan 42 milyon euroya aldım” dedi. Benle yalıda oturup, konuşmak istediğini söyledi. Ben de “Öyle bir şey olamaz ama ödenmemiş bedeli var siz de biliyorsunuz, arzu ederseniz avukatınızla ofisime gelirsiniz, oturup konuşuruz” dedim. Gelmedi”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.