Choice Hotels, Wyndham Hotels'i satın mı alıyor?

2022 yılında Radisson’ın ABD ayağını satın alan Choice Hotels’in şimdi de Wyndham Hotels & Resorts'u satın almayı planladığı aktarıldı.

24/05/2023 13:50
Choice Hotels, Wyndham Hotels'i satın  mı alıyor?

Konuya yakın kaynakların aktardıklarına göre, ABD merkezli çok uluslu konaklama şirketi Choice Hotels International’ın bir anlaşmayla Wyndham Hotels & Resorts'u satın almak istediği kaydedildi. Bloomberg HT'de yer alan habere göre, adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, Choice Hotels'in doğrudan Wyndham'ın hissedarlarına bir teklif götürebileceğini dile getirdi.

Quality Inn, Econo Lodge, Clarion, Ascend ve Comfort markalarını bünyesinde bulunduran Choice Hotels’in Wyndham’ı satın alması ile üst-orta ve lüks segmentlerdeki büyüme hedefini hızlandırmasını amaçlandığı aktarıldı.

Pandemi sonrası seyahat ve konaklama talebi güçlü  

Choice Hotels, 2022 yılının Haziran ayında Radisson Hotel Group Americas’ın franchise işini, operasyonlarını ve fikri mülkiyetini yaklaşık 675 Milyon Dolara almak için bir anlaşma imzalamıştı.

Choice Hotels'in CEO'su Pat Pacious, bu yılın başlarında The Wall Street Journal'a yaptığı değerlendirmede, pandemi sonrası seyahat ve konaklama talebinin güçlü olduğunu belirterek, "Özellikle orta sınıf müşteriler, bütçelerine uygun yerlere yeniden öncelik veriyorlar.” demişti.

Ascend Hotel ve Clarion Hotel markaları ile Türkiye’de faaliyet gösteren Choice Hotels International’ın toplamda 4 oteli bulunuyor. Diğer taraftan, Wyndham Hotels & Resorts 100’den fazla oteli ile Türkiye’de farklı şehirlerde faaliyet gösteriyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.