Büyükelçi'den Kapadokya'ya Japon turist müjdesi

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, "Kapadokya’ya gelen Japon turist sayısı daha da artacak" dedi.

21/10/2023 17:44
Büyükelçi'den Kapadokya'ya Japon turist müjdesi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi tarafından organize edilen programa katılan Büyükelçi Katsumata Takahiko, 2024 yılında Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yılını iki ülkede de çeşitli etkinlikler ile kutlayacağını söyledi.

Özel açıklamalarda bulunan Takahiko, "Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Nevşehir’de ve Kapadokya’da bulunmaktan çok memnunum. Asya’nın en doğusunda ve batısında bulunan iki ülke olan Japonya ile Türkiye uzun yıldır diplomatik ilişki içinde. Bundan sonrada ilişkimizi daha da güçlendirmeye çalışacağız” dedi.

"İstanbul ve Kapadokya’ya gelen ziyaretçi sayısı artacak"

2024 yılında diplomatik ilişkilerin 100. yılı olduğuna dikkat çeken Büyükelçisi Takahiko, "Önümüzdeki yıl bu dost ilişkinin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye ile ilişkilerimiz hem siyasi hem ekonomik hem de kültürel olarak gittikçe artıyor. Yeni sayfa açabilmek için hep birlikte çalışmak istiyoruz. Tüm dünya pandeminin içinde yaşadı.

Bu dönemde Japonya’dan Türkiye’ye gelen ve Türkiye’den Japonya’ya giden turistlerin sayı epey azaldı. Biz pandemi ile yapılan savaşı kazandık. Bundan sonra bizim ilişkimiz daha da iyileşiyor. Türkiye Japonya’ya uçak gönderiyor. Bundan faydalanarak İstanbul ve Kapadokya’ya gelen ziyaretçi sayısı artacak. Buradan belirtmek istiyorum ki Japonya'dan gelen turistler eskisinden daha fazla olacak” şeklinde konuştu. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.