Bülent Bülbüloğlu: Turizmde 2023’te rekorlar kırabiliriz

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu otellerin temmuz ve Ağustos aylarında dolu olduğunu söyledi. Bülbüloğlu ayrıca eylül-ekim aylarında da dolulukların yoğun olduğunu ekledi. Bütün hesapların 2019’u geçmek olduğunu söyledi.

29/08/2022 11:06
Bülent Bülbüloğlu: Turizmde 2023’te rekorlar kırabiliriz

Bülbüloğlu, önceki yılların aksine yerli turistin de eylül ve ekim aylarında sahilleri terk etmediklerini, bir kısmının daha uygun olması açısından eylül ve ekim aylarını tercih ettiğini söyledi.

BU YIL FİYATLAR DÜŞMEYECEK

GETOB Başkanı Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu yaptığı açıklamada, “Mevcut rezervasyonlara, uçuş sayılarına ve tur operatörlerinin eylül, ekim ve kasım ayları için ayırttığı yerlere bakarsak, Bakanlığın hedefleri tutturulacak gibi görünüyor. Türkiye’nin Avrupa’daki rakiplerine göre büyük bir fiyat avantajı var. Karadeniz’de yaşanan karışıklık planlarımızı bozsa da şu an Marmaris, Fethiye ve Bodrum’da otellerimiz dolu.

İngiliz, Alman ve Orta Avrupa pazarının talepleri yoğun. Dolu dolu gideceğimizi tahmin ediyorum.” Öte yandan şimdiden 2023 kontratlarını yapmaya başladıklarını söyleyen Bülbüloğlu, “2023 yılı çok güzel gözüküyor. Eğer dünyada bir mani çıkmazsa Türkiye ve Muğla’da rekorlar kıracağımızı düşünüyorum” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.