Bu otelde konaklamak için iki yıl sıra beklemek gerekiyor

Dünyanın en iyi manzarasına sahip otelin iki yıllık bekleme listesi olduğu ortaya çıktı. Yüzlerce insan, bu otelde konaklamak için sıraya girdi.

25/02/2024 23:10
Bu otelde konaklamak için iki yıl sıra beklemek gerekiyor

Avusturya'nın Lienz Dolomites bölgesindeki otel, 'dünyanın en iyi manzarasına' sahip olarak tanımlanıyor. Karlı bir uçurumun üzerinde bulunan, dağlık bir manzaraya sahip otel için yüzlerce kişi sıra bekliyor. Otelde 2 sene içinde kalacak insanlar şimdiden belli. Çünkü rezervasyonlar iki yıl boyunca dolu.

Oteli ziyaret eden bir gezgin, sosyal medya hesabı Instagram'da merak edilenleri paylaştı. Otelde bir gece konaklamanın fiyatı 85 Euro yani yaklaşık 2 Bin 900 TL. Bu fiyata lezzetli bir kahvaltı da dahil. 

''UNUTULMAZ BİR MANZARA''

Gezginin Instagram paylaşımlarına göre, otelin pencereleri zeminden tabana uzanıyor ve karlı dağlarla kaplı bir manzaraya sahip. Otelin rüya gibi bir yerde olduğunu söyleyen gezgin, ''Hayatınızda bir kez görmüş olmanız gereken unutulmaz bir manzara sunan güzel odalara sahip'' yorumunda bulunuyor ve kesinlikle beklemeye değer olduğunu söylüyor.

OLUMSUZ YANI DUŞ VE BANYOLAR

Otelin restoranı ise, konaklama yapmayacak misafirlere de açık. Fakat odalarda özel bir banyo bulunmuyor. Tuvaletler ve duşlar, diğer konuklarla paylaşılıyor. Gezgin, bu durumun olumsuz gibi gözüktüğünü söylese de ''Kesinlikle buna değer ve her şey çok temiz'' yorumunda bulunuyor.

Dailymail'in haberine göre, aktivite tavsiyelerinde ise kızakla kayma, doğada yürüyüş, kaya tırmanışı, dağ bisikleti yer alıyor.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Otel hakkında bazı Instagram paylaşımları şöyle: ''Orada oturup tüm zaman boyunca pencereden dışarı bakacakmış gibi hissediyorum.'', ''Vay!!! Bu nerede? Kesinlikle beklemeye değer'', ''Kesinlikle bekleme listesine girerdim!'' gibi yorumlar yaptılar.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.