Booking’de personel kıyımı

Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com'un vergi ödeyip ofis açmayı kabul ettiği ileri sürüldü. Şirketin Ağustos’ta duyurduğu büyük çaplı işten çıkarmalarsa başladı.

15/10/2020 13:17
Booking’de personel kıyımı

Türkiye'deki faaliyetlerine yeniden başlamaya hazırlanan online konaklama rezervasyonu portalı Booking.com, Ağustos ayında duyurduğu büyük çaplı işten çıkarma planına başladı. Türkiye’deki otelcilere bir bilgilendirme yazısı gönderen Booking.com, “yeniden yapılanıyoruz, temsilciniz değişebilir” dedi.

Booking com'un ağustos ayında duyurduğu büyük çaplı işten çıkarma başladı 

Öte yandan Booking com'un ağustos ayında duyurduğu büyük çaplı işten çıkarma başladı. Şirket tarafından partner otellere gönderilen bilgilendirme yazısında, “Sizin gibi biz de rezervasyon hacimlerinin büyük kısmının yok olduğunu gördük” denildi.

Yakın gelecekte de durumun değişmesinin muhtemel görünmediği belirtilen yazıda, yeni yapılanma (işten çıkarmalar) nedeniyle ülkelerdeki bölge temsilcilerinin değişebileceği ve bu tesislerle iletişime geçileceği kaydedildi.

Yazıda şu ifadelere yer verildi:

“COVID-19, endüstrimiz üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Sizin gibi biz de rezervasyon hacimlerinin büyük bir kısmının yok olduğunu gördük.

Bu bağlamda Ağustos ayında Booking.com'un yeniden yapılanacağını duyurmuştuk. Mevcut gerçeklikteki iş hacmine kıyasla çok daha büyük bir çalışan kadromuz var ve üzülerek söyleyebiliriz ki yakın gelecekte de durumun böyle devam etmesi muhtemel görünüyor.

Çalışanlarımızın işlerini kaybetmemelerini sağlamak için elimizden geleni yaptık ancak önümüzdeki aylarda ve yıllarda müşterilerimize ve ortaklarımıza destek sunmaya devam etmek adına değişiklikler yapmamız gerektiğini kabul etmek zorunda kaldık.

Bu hafta, ülkenizdeki Booking.com çalışanları bu durumdan kişisel olarak etkilenip etkilenmediklerini öğrenecek.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir