Booking.com açılıyor mu?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, daha önce yaptığı açıklamalarda 'Dijital kapitülasyon' olarak nitelediği Booking com'un yöneticileriyle cuma günü görüşecek.

11/02/2020 13:39
Booking.com açılıyor mu?

Yaklaşık üç yıldır Türkiye içinden rezervasyon yapılamayan Booking.com ile bakanlık yetkilileri, haftanın son iş gününde bir görüşme gerçekleştirecek..

 

Hatay ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2017’den bu yana Türkiye’den erişimin yasaklandığı Booking.com ile görüşüleceğini duyurdu.

14 Şubat Cuma günü yetkililerle görüşeceğiz

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Bakan Ersoy, online otel rezervasyonu platformu Booking. com'un Türkiye'nin istediği kriterlere uyum sağladıklarına ilişkin kendilerine yazı gönderdiğini söyledi ve 14 Şubat Cuma günü yetkililerle görüşeceklerini duyurdu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) vergi ödemedikleri ve haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle Booking.com’a dava açmıştı. 2017’nin mart ayında şirket, 2,5 Milyon Türk Lirası idari para cezasına çarptırıldı ve Türkiye'deki faaliyetleri için tedbiren durdurma kararı alındı.

Yurt dışından Türkiye’de herhangi bir yere rezervasyon yapılabiliyor

O zamandan bugüne Türkiye’den rezervasyon yaptırmak isteyenler Booking.com’u kullanamıyor. Ancak yurt dışından Türkiye’de herhangi bir yere rezervasyon yapılabiliyor.

Son olarak iki şirket arasındaki davanın ekim duruşmasında “500 Bin Lira teminatın yatırılması halinde ihtiyati tedbir kararının kaldırılarak faaliyetlerine devam edebilir” kararı çıkmıştı.

 

 

Yorumlar