Boğaz'ın büyülü atmosferinde Kebap keyfi...

Tere Kebab, Adana ve Antakya sofralarının yöresel ustaları ve onların modernize edilmiş sunumlarını yepyeni ve muhteşem atmosferiyle birleştirdi.

Turizm Aktüel Turizm Aktüel
01/01/2020 02:40
Boğaz'ın büyülü atmosferinde Kebap keyfi...
Tere; İstanbul’un tarihi semti Çengelköy’ün en güzel yerinde denize sıfır konumu, eşsiz yemekleriyle kebap kültürüne yepyeni bir anlayış getiriyor. Tere Kebab’da keyifli sohbetler ve eşsiz lezzetteki yemekler ile İstanbul’u izlemenin keyfini çıkarın!

Tere’nin kapısından içeri adım attığınız andan itibaren samimi ve şık dekorasyonun yanı sıra sizi 200 yıllık tarihi bir doku selamlıyor. Rıhtımdaysa tüm yorgunluğunuzu unutturan iyot kokusu ve dalga sesleri eşliğinde, boğaz köprüsünün ışıklarıyla büyüleniyorsunuz.

Osmanlılar tarafından 1800’lü yıllarda fil ambarı olarak inşa edilmiş olan bu tarihi bina, 1900’lü yılların başında yeniden düzenlenerek ispirto fabrikasına dönüştürülmüş. Tere Kebab, sunduğu lezzetlerin yanı sıra, boğazın kıyısında manzarası, şık dekorasyonu ve tarihi dokusuyla İstanbul’un belli başlı yeme - içme mekanlarından biri olmaya aday.

Tere, birbirinden güzel yalıları, tertemiz havası, eşsiz manzarası ve atmosferiyle İstanbul’un nezih semtlerinden biri olan Çengelköy’de hizmet vermeye başladı. Taş duvarlar ile çevrili, boğaza sıfır rıhtımı, sade ve modern dekorasyonuyla dostlarınız ile geçireceğiniz keyifli sohbetler, romantik akşam yemekleri hatta yemek öncesi toplantılarınızı yapabileceğiniz özel ‘’ Cumba” salonuyla iş yemekleri içinde ideal bir mekan.

Adımız  neden “ Tere “  ?
Teresiz Kebap , Kebapsız Tere olmaz …. Böyle çıktık yola … Yoksa tereciye tere satmak değildi amaç…

Etin yanına çok yakışan bu baharlı bitkinin yararları saymakla bitmiyor.  Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran “ Tere “ aynı zamanda da çeşitli vitaminleri, özellikle de C vitaminini bolca barındıran bir bitki. Bu nedenle hastalıklara karşı vücudun direncini de artırıyor. Kanı temizleyici olma özelliğinin yanı sıra mide ile sıkıntılarınız varsa çözüm Tere ‘de…

Tere’de masanıza öncelikle en sevilen mezelerden oluşan Fix Starters’lar servis ediliyor, Masanız ilk olarak Tereyağı&Tulum Peyniri, Tahin Salatası, Gavurdağı Salatası, Cacık, Pişmiş Soğan, Muhammara, Tere Salatası Turp ve Yeşillikler, Fındık Lahmacun ve Peynirli Pide ile donatılıyor. Bu fix startersler için kişi başı 25 TL ödüyorsunuz. Arzuya göre İçli Köfte, Çiğ Köfte, Pastırmalı Humus ve Abagannuş da tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz kebap çeşidi ve içki ile beraber ödeyeceğiniz tutar ise yaklaşık 65 - 70 TL arası.

Boğaz’da bir ilk; Metrelik Kebab!
Ocakbaşı’nda Adanalı ünlü aşçı Ali Kolcuoğlu’nun hazırladığı Beyti’den Kaburga’ya, Adana Kebab’tan Tere Kebabı’na birbirinden farklı lezzetleri, Tere’nin büyülü atmosferinde tadabilirsiniz. Tere’nin en popüler yemeklerinden biri ise Metrelik Kebab! İstanbul’da boğazda ilk kez Tere’de sunumu yapılan Metrelik Kebab, masanızda, sizin önünüzde özel bir seremoniyle kesilerek servis ediliyor. Bu nefis kebabın hem ritüeline hem de tadına bayılacaksınız!

Tere Kebab’ın işletmecisi İmge İldem; sinema eğitimi alan ve yiyecek-içecek sektöründeki kariyerine 1998 yılında, bu sektörün başkentlerinden biri sayılan New York’ta farklı mutfak ve restoranlarda müdürlük yaparak başladı. İstanbul’da ise; Kırıntı Nişantaşı, Ortaköy Meditrina ve 2 yıla yakın bir süredir de Del-Mare‘nin işletmeciliğini yapıyor. İldem; uluslararası alanda olduğu kadar Türkiye’de edindiği tecrübelerle inşa ettiği başarılı kariyerini Del-Mare’nin yanı sıra İstanbul Tere Kebab ‘da sürdürüyor.
İstanbul’daki mekanlar içinde manzarası, servis kalitesi ve muhteşem atmosferiyle sıyrılan Tere ile “Boğaz’da Kebab Keyfi” sizi bekliyor. (shf)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.