Bodrum’un 5 yıldızlı oteli el değiştirdi!

Bodrum’un Torba Mahallesi Usuluk Mevkii'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Thor Otel’in el değiştirdiği öğrenildi. Azeri bir iş insanı tarafından alındığı öğrenilen otelin 31 Ekim tarihine kadar mevcut yönetimi tarafından işletileceği de edinilen bilgiler arasında.

06/08/2022 14:10
Bodrum’un 5 yıldızlı oteli el değiştirdi!

Thor Otel’in sahibi Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan olan otelin, bir kamu bankasına olan 32 milyon Avro kredi borcuna karşılık haciz konulduğu ve otelin icradan satışa çıkarılacağı yönünde haberler yayınlanmıştı. Korkusuz Gazetesi yazarı Barış Yarkadaş da otel işletmecilerinin 3 yılı aşkın bir süredir bir kamu bankasına olan kredi borcunu ödemediğini iddia ederek “3 yılın sonunda haciz konulmak zorunda kalınan otel şimdi sessiz sedasız adrese teslim bir ihale ile satılmak isteniyor” ifadesini kullandı.

Kenttv.net’in haberine göre, basında çıkan haberler üzerine otel yetkilileri, otelin icralık olduğu iddialarını yalanladı. Otelin iyi bir teklif gelmesi üzerine hafta başında 35 milyon Avroya Azeri bir iş insanına satıldığını ifade eden yetkililer, 31 Ekim tarihine kadar Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan’ın şirketi tarafından işletilecek otelin bu tarihten sonra Azeri iş insanına devredileceğini belirttiler.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.