Bodrum kıymetimi bilemedi, İstanbul'a hizmet edeceğim

Bodrum eski Kaymakamı ve Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, “Bodrum’a, ilçe turizmine katkıda bulunmak için siyasi platformda olmak istedim, ama olmadı. Bodrum kıymetimi bilemedi. İmamaoğlu sahip çıkınca hemen kabul ettim" dedi.

14/08/2019 16:25
Bodrum kıymetimi bilemedi, İstanbul'a hizmet edeceğim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul turizminin başına getirdiği eski Bodrum Kaymakamı ve Turizm tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı bayram tatilini Bodrum’da geçirdi.

Taşbaşı, “Bodrum’a ilçe turizmine katkıda bulunmak için siyasi platformda olmak istedim, ama olmadı Bodrum kıymetimi bilemedi. İmamaoğlu sahip çıkınca hemen kabul ettim. Benim için ülkemin Bodrum’u da İstanbul’u da bir, ülkemin  her yerinde turizmin gelişmesi için elimden geleni yaparım” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  seçim döneminde vaat ettiği İstanbul Turizm Platformu’nu kuracaklarını belirterek platformun koordinatörlüğünü, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı'nın yapacağını açıkladı.

BODRUM KIYMETİMİ BİLEMEDİ

Taşbaşı, bayram tatili ve su altı arkeoloğu Aşkın Cambazoğlu’nun vefat eden eşi Emel Çanga Cambazoğlu’nun cenazesi için Bodrum’a geldi. Taşbaşı anterhaber.com’a yaptığı açıklamada, yıllarca Bodrum’da kaymakamlık yaptığını, sorunları çok iyi bildiğini, ardından yaptığı Turizm Tanıtma Genel Müdürlüğü’nde de Bodrum’un tanıtımı için ne gerekiyorsa yaptığını belirterek, “Bodrum benim için, ailem için çok özel bir yerdi.

Emekli olduktan sonra Bodrum’a hizmet etmek istiyordum, siyasi platformlarda yer almaya çalıştım ancak olmadı, Bodrumlular, tabii ki herkesi kast etmiyorum, benim kıymetimi bilemedi. Bunu söylemek hem acı, hem de üzüntü verici ama gerçek bu.

Kimseye de kırgın değilim, hepsi benim arkadaşım kardeşim. Ardından Sayın İmamoğlu, 'İstanbul turizminin başında ol' deyince, hemen kabul ettim. Çünkü mesleğimdeki tecrübelerimi gerek Bodrum, gerekse de İstanbul olsun, ülkemin her yerinde vatanım için her şartta aktarmaya hazırım” dedi.

BAYRAM’DAN HEMEN SONRA BAŞLIYORUZ

Taşbaşı, bayramın hemen ardından İstanbul Turizm Platformu’nun A takımını oluşturarak çalışmalara hızla başlayacağını belirterek, “İstanbul dünya turizminin göz bebeği, Yılın 12 ayı turistin geldiği bir kent.

Tanıtılacak tarih, kültür, sanat, doğa, deniz, konferans turizmi, kısacası çok çeşitli bir turizm kenti, bunu çok iyi organize etmemiz gerekir. Sayın İmamoğlu’nun talimatları doğrultusunda bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumlar