Bodrum'da oteller artık fiyatlarını Euro cinsinden belirliyor

Dünya zenginlerinin uğrak noktası olan Bodrum’da artık ücretler de Euro cinsinden belirleniyor. 

07/07/2022 10:02
Bodrum'da oteller artık fiyatlarını Euro cinsinden belirliyor

Öte yandan Kurban Bayramı’yla birlikte sezonun en kalabalık günlerini yaşamaya hazırlanan ilçede turizmciler, ‘Rezervasyon yaptırmadan Bodrum’a gelmeyin, yoksa sokakta kalırsınız’ uyarısında bulundu. Bodrum’a artan ilgi hakkında bilgi veren Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “Bodrum’a uzun yıllardır ciddi bir ilgi vardı. Pandemiyle bu zirve yaptı. Şu an isei dünyanın gözü Bodrum’da.

Dünyaca ünlü otel zincirler, restoranlar, giyim markaları küçük de olsa Bodrum’da yer almak için kıyasıya rekabet ediyorlar. Çünkü dünya zenginleri artık her yıl Bodrum’a geliyor. Bununla birlikte Bodrum’da artık birçok otel ve plaj fiyatlarını Euro cinsinden belirlenmeye başlandı.

En kalabalık günler yaşanıyor

Turistik ilçede ortalama oda ücretleri 150 Euro’dan başlıyor, 1000 Euro'ya kadar değişiklik gösteriyor. Lüks plajlara giriş ise, 500 Euro’yu buluyor. Loca kiralamak isterseniz de 10 Bin Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor” dedi.

Bayramda Bodrum’un en kalabalık günlerini yaşayacağını aktaran Bezci, “Bodrum zaten 2 aydır kalabalıktı. Bu yoğunluk bayramda zirve yapacak. Şimdiden oteller yüzde 90 yoğunluğa ulaştı. Bayramla birlikte yüzde 100’e ulaşacak. Plajlar, oteller kadar tekne turizmiyle deniz de dolacak” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.