Bodrum’a örnek olmak için otelimi 12 ay açık tutmaya karar verdim

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, 2022 yılı için umutlu olduklarını ve hazırlıkları sürdürdüklerini söyledi.

11/10/2021 13:32
Bodrum’a örnek olmak için otelimi 12 ay açık tutmaya karar verdim

Eylül ayının geçen yıla göre daha hareketli geçtiğini söyleyen Dengiz, “Milas Bodrum Havalimanı, bu yıl önemli miktarda turist sayısına ulaştı. Bu artış, otel doluluk oranlarına ve kent ekonomisine de olumlu yansıdı” dedi. “Eylül ayında hizmet, kalite ve Kovid-19 önlemleri konusunda işini doğru yapan her otel kazandı” diyen Dengiz, şöyle devam etti:

“Sektör olarak zor şartlar altında olsak bile her koşulda iyi olmaya çalışıyoruz. İngiltere ülkemizi bir süre önce kırmızı listeden çıkartıp yeşil listeye ekledi. Buna rağmen bazı acenteler Milas Bodrum, İzmir Adnan Menderes havalimanlarını direkt uçuşa kapatmıştı. Bu acentelerle Bodrum’a uçuşların açılması konusunda görüşmeler yaptık. Muğla, turizm personelinin en fazla aşılandığı il olduğu halde İngiltere’den Bodrum’a direkt uçuşlar açılmadı. Bu kararı manidar olarak değerlendiriyoruz.”

Yeni satış modelleri üzerinde çalıştıklarını dile getiren Dengiz, “Gündoğan, Gümbet, Turgutreis ve Bodrum merkez de bazı oteller 12 ay açık olacak. Ben de Bodrum’a örnek olmak için otelimi 12 ay açık tutmaya karar verdim. 21-23 Ekim tarihlerinde İstanbul’da önemli bir düğün fuarı olacak. BODER olarak otellerle birlikte fuara katılacağız. Uluslararası düğünler düşük sezonlarda organizasyon yapılması anlamında önemli. Düğün destinasyonu olarak ilan edildiğimizde yurtdışında daha çok tanıtılacağız. Dünyada trend halinde olan hem tatil hem de uzaktan çalışma modeli var. Bununla ilgili de yurtdışı satışlarımızı yoğunlaştıracağız” diye konuştu.

İnsan kaynağına destek

2022 yılına teknik altyapı ve insan kaynağı anlamında da hazırlandıklarını kaydeden Dengiz, “Eğitimler ve toplantılar düzenliyoruz. İngilizce kursları, mesleki yeterlilik kursları ve iş başı eğitimleriyle birlikte; aidiyet ve gelişim kazanmış insan kaynaklarını sektöre kazandırmak istiyoruz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.