Bayram tatili dokuz güne çıkarılsın

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar (ETİK) Birliği Başkanı Mehmet İşler turizmciler olarak dört günlük Ramazan bayramı tatilinin dokuz güne çıkarılmasını istediklerini açıkladı. İşler, dokuz günlük tatilin hem vatandaşa hem turizmciye iyi geleceğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

12/03/2024 16:18
Bayram tatili dokuz güne çıkarılsın

ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizmcinin, seçim dönemine ve Ramazan Ay’ına rast gelmesi nedeniyle durgun geçen Şubat ve Mart aylarını değerlendirmek, vatandaşın da kış mevsiminin etkilerini, seçim dönemi gerginliklerini atmak, manevi duyguların zirve yaptığı Ramazan Ay’ını uzunca bir bayram tatiliyle taçlandırmak istediğini söyledi. Mehmet İşler;  “Şubat ay’ı turizm sektörü açısından çok durgun geçti. Hem Ramazan hem de seçim dolayısıyla Mart ay’ını da oldukça düşük doluluklarla geçiriyoruz. Turizm sektörünün işletme zorunlu giderleri ve çalışan ücretleri dışında ödemek zorunda olduğu bir çok vergi var. Bunların sürdürülebilirliği ancak işletmelerin faal olmasıyla mümkün. Diğer taraftan; gerek mevsimsel koşullar, gerek seçim atmosferi dolayısıyla oluşan havayı dağıtmak, Ramazan ay’ını dolu dolu bir bayramla taçlandırmak isteyen vatandaşlarımız var. Uygun bir tatil süresi onların akrabalarına gitmesi, eşini dostunu görmesi ve dileyenlerin tatile çıkması için bir fırsat yaratacaktır”

HEM VATANDAŞIN HEM TURİZMCİNİN YÜZÜ GÜLECEK

“Turizm sektörü; altmış tane yan çarpana katkı sağlayan, kendisiyle beraber altmış yan sektörü besleyen bir sektör. Bayramın dokuz güne çıkması, piyasaları hareketlendirecek, devlete ek vergi, ekonomiye katma değer, turizm sektörüne de bir can suyu sağlayacaktır.  Şubat ve Mart aylarında oluşan kayıplar telafi edilecektir. Sektörün beklentilerinin bir nebzede olsa karşılanması için bayramın dokuz güne çıkarılması yerinde olacaktır.  Bu vatandaşlarımız kadar turizm sektörü açısından da önemlidir. Hem vatandaşın hem turizmcinin yüzü gülecektir. Piyasalardaki durağanlığı aşmak, 2024 turizm sezonuna moralle girmek için, turizmciler olarak Bayram Tatili’nin dokuz güne çıkarılmasını istiyoruz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.