Erkan Yağcı: Artık 20-30 euroya oda satış devri kapandı

Pandemi ile en çok etkilenen sektörlerden biri olan turizm sektöründe 2023 yılı için rezervasyonlar şimdiden başladı. Yurtdışından talebin yoğun olduğunu söyleyen turizmciler, yeni rezervasyonlarda 2023 yılı için otel fiyatlarının döviz bazında minimum yüzde 20 arttığını belirtti. Türkiye turizm gelirlerinin bu yıl 37 milyar doları aşacağı ve cari açığın kapatılmasında önemli rol oynayacağı belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı "Artık 20-30 euroya oda satış devri kapandı" dedi.

29/08/2022 10:56
Erkan Yağcı: Artık 20-30 euroya oda satış devri kapandı

Türkiye turizm gelirlerinin bu yıl 37 milyar doları aşacağı ve cari açığın kapatılmasında önemli rol oynayacağı belirten Akdeniz Turistik Oteliler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, son 3 yılda pandemi hem de Türkiye’nin turizmde iki ana pazarı olan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle iki önemli krizden geçtiğini ifade ederek, turizm sektörünün bu iki krizi başarıyla atlattığını söyledi.

Pandemi sonrası dünya turizminde Türkiye’nin rakiplerine göre çok öne çıktığına dikkat çeken Yağcı, şöyle devam etti: ‘Dünya turizminde Türkiye öne çıkıyor. Özellikle ‘Her Şey Dahil’ uluslararası otel zincirleri tarafından benimseniyor. Hem Türkiye’nin hem de özelde Antalya’nın Rusya ve Ukrayna ana kaynağında yaşanan sıkıntıyı Avrupa pazarında çözdü. Avrupa pazarında 2019 yılı rakamlarına ulaşılacak. Pandemi sonrası Avrupa’da talep yoğunluğu var. Halen bekleyen bir talep var.”

20-30 EUROYA TATİL DEVRİ BİTTİ

Dünya'dan Selin Yağcı'nın haberine göre; Türkiye turizminin İspanya’dan sonra Fransa’nın Cote d’Azur bölgesini de iyi takip etmesi gerektiğini anlatan Yağcı, “Türkiye turizmde rakiplerinin önüne geçiyor. Cote d’Azur bizim için de çok önemli. Antalya’da artık 20-30 euroya oda satış devri kapandı. Kaliteli, güvenilir ve sağlıklı iyi hizmet vereceğiz. Önümüzdeki süreçte bu yapılmalı. Bu vizyonla geleceğe hazırlanacağız” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.