Başkan Topaloğlu: Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "2022'de Kemer'e gelen İngiliz turist 75 bin iken geçen sene 234 bin oldu. Meclis üyesi arkadaşlarımın oylarıyla da bu yıl anlaşmayı 60 Bin Avro'ya çıkardık. Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz" dedi.

06/03/2024 13:17
Başkan Topaloğlu: Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz

Mart ayı meclis toplantısında konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "2022'de Kemer'e gelen İngiliz turist 75 bin iken geçen sene 234 bin oldu. Meclis üyesi arkadaşlarımın oylarıyla da bu yıl anlaşmayı 60 bin avroya çıkardık. Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz" dedi. Kemer Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantı öncesi Başkan Topaloğlu kısa bir konuşma yaptı.

5 yıllık zor bir dönemde önemli işler yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Topaloğlu, "2019 iyi geçti ama daha sonra 2 yıl pandemi oldu. Kemer'e gelen misafirlerin yüzde 75'ini oluşturan Rusya ve Ukrayna arasında savaş çıktı. Manavgat yangını ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi. Arkasından bizim de bütçemizi etkileyen EYT depremi. Kasamızdan 26 Milyon Lira'yı EYT'den emekli olan arkadaşlarımıza verdik. Bunlara rağmen sizlerle beraber Kemer'de güzel işlere imza attık. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

"Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz"

Başkan Topaloğlu, Kemer'in geçim kaynağının turizm olduğunu ifade ederek, "Kemer Belediyesi olarak bütün turizm fuarlarına katılım sağlıyoruz. 2022'de İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden olan Jet2 ile 40 bin avroluk anlaşma yaptık. 2022'de Kemer'e gelen İngiliz turist 75 bin iken geçen sene 234 bin oldu. Meclis üyesi arkadaşlarımın oylarıyla da bu yıl anlaşmayı 60 Bin Avro'ya çıkardık.

Bu sene 350 bin İngiliz turist bekliyoruz. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ne zaman biteceği belli değil. Tek bir alana bağlı kalmanın bir anlamı yok. Şu anda 3 tane otel 1 Mart itibariyle İngiliz turistlere otellerini açtı. Her pazara girerek Kemer'imizi en iyi şekilde tanıtacağız. Turizmi geliştirmek için çalışıyoruz. Olympos Teleferik'e gelen Güney Koreli turistleri Kemer Belediyesi Kültür Evi'ne de getirmeyi planlıyoruz. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.