Başkan Oran: Uluslararası sörf yarışlarını geri getirdik

İzmir’de Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek MEDİCANA 2022 IFCA, JYM Slalom Dünya Şampiyonası için geri sayım başladı. Başkan Oran, “Söz verdiğimiz gibi Uluslararası sörf yarışlarını Alaçatı’ya geri getirdik. 17 farklı ülkeden 100’ün üzerinde sporcuyu ağırlayacağız” dedi.

09/08/2022 12:24
Başkan Oran: Uluslararası sörf yarışlarını geri getirdik

İzmir’in en önemli tatil bölgelerinden Çeşme’yi rüzgar sörfü heyecan sardı. Çeşme Belediyesi, Turkey Windsurf Training (TWT) ve Trio Shipping tarafından organize edilen, IFCA yönetiminde ve gözetiminde gerçekleştirilecek MEDİCANA 2022 IFCA, JYM Slalom Dünya Şampiyonası, 14-21 Ağustos tarihleri arasında ION Club Alaçatı’da koşulacak. IFCA’nın resmî web sitesinden 07 Ağustos’a kadar kayıtların açık olacağı şampiyonaya şu ana kadar 17 farklı ülkeden 100’un üzerinde sporcu kayıt yaptırdı.

“EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYACAĞIZ”

Göreve gelmeden önce Alaçatı’ya sörfü yeniden getireceğinin sözünü veren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Windsurf yarışlarını yeniden hayata geçirdik. 2019 yılında düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nın ardından, geçtiğimiz yılmilli takımın belirlendiği, Türkiye Şampiyonasını gerçekleştirdik. Yine geçtiğimiz yıl Vakkorama Watersports Championship yarışlarını yaptık.

En son 2013 yılında gerçekleştirilen IFCA Dünya Şampiyonasını 9 yılın ardından bu sene yeniden Alaçatı’da yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  Söz verdiğimiz gibi; Uluslararası sörf yarışlarını Alaçatı’ya yeniden getirdik. Bu yıl düzenlenecek olan MEDİCANA 2022 IFCA Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyacağız. Türkiye Yelken Federasyonu’na ve yönetimine katkıları için teşekkür ederim. Tüm sporcularımıza da şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.