Barcelo Group’tan Kapadokya’ya 30 Milyon Euro'luk otel

Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, yerel bir ortakla Kapadokya'ya 30 Milyon Euroluk, 200 odalı bir otel hizmete açacaklarını söyledi.

27/04/2023 23:12
Barcelo Group’tan Kapadokya’ya 30 Milyon Euro'luk otel

Bloomberg HT yayınına katılan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, bugüne kadar Türkiye'de 50 Milyon Euroluk yatırım yaptıklarını, son olarak yerel bir ortakla Kapadokya'da 30 Milyon Euro'ya malolacak 200 odalı bir oteli hizmete açacaklarını söyledi.

25 ülkede 300 otel ile turizm sektöründe faaliyet gösteren Barcelo Group, Türkiye'deki faaliyetlerini artırıyor. Bloomberg HT yayına katılan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye yatırımları hakkında bilgi verdi.

"Bu yılın sonunda 300 hotelimiz olacak" 

Barcelo Group olarak bir aile şirketi olduklarını dile getiren Barcelo, "Büyükbabam Mallarco'da başlatmıştı ve şu anda en büyük aktivitelerimizden bir tanesi hotel grubumuz.

Bu yılın sonunda Dünya çapında 300 hotelimiz olacak. 55 bin oda kapasitemiz var, 25 farklı ülkede faaliyetlerimiz bulunuyor ve toplamda 30 binden fazla kişiyle çalışıyoruz" dedi.

Türkiye'de 20 otel planı

Türkiye'de 25 yılı doldurduklarını dile getiren Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, İstanbul'da 2 hotel ve Ankara'da bir otelleri olduğunu söyledi. "Bu yılki planımızda, Kapadoka'da yeni bir otel açmak var. Önümüzdeki kısa ve orta vadede Türkiye'de toplam 20 hotel yatırımı planlıyoruz" diyen Barcelo, Türkiye'de daha da büyümek istediklerini dile getirdi.

"Şu ana kadar toplamda 50 Milyon Euro'dan fazla yatırım yaptık. Yatırımlarımıza da devam edeceğiz. Ülkenizde daha fazla fırsat değerlendirmek istiyoruz. Umuyoruz ki bu yılın sonunda Kapadokya'da faaliyete geçeceğiz. 30 Milyon Euro'luk bir yatırımdan bahsediyoruz. 200 odalı ve farklı restoranları olacak. Oradaki yerel yatırımcımız, yatırımın çoğunu üstleniyor" ifadelerini kullandı.

"2020'de 300 bin kişi geldi"

Aynı zamanda bir tur şirketi olduklarını da anlatan Simon Pedro Barcelo, 2019'da İspanya'dan Türkiye'ye 150 bin kişi geldiğini, 2020'de 300 bin kişiye yükseldiğini söyledi.

Kendilerine ait olan Avoris tur şirketinni ile İspanya ve Portekiz'deki en büyük tur şirketi olduklarını belirten Barcelo, "Bin 500'den daha fazla tur ajansımız var. Küçük bir havayolu şirketimiz de var, İspanyolları Karayiplere, Dominik Cumhuriyetine, Meksika'ya, Küba'ya ve Orta Amerika'ya gönderiyoruz" dedi.

Grubun 2023 bütçesinin 5,6 Milyar Euro'ya ulaşmak olduğunu ifade eden Simon Pedro Barcelo, söz konusu bütçenin 1,9 Milyar Euroluk kısmının hoteller bölümünden geldiğini sözlerine ekledi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.