Bakanlıkta görevler neden asaleten değil vekaleten atamalarla yürütülüyor?

Geçtiğimiz hafta Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda değişik birimlere atamalar yapıldı. Atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

19/04/2023 19:28
Bakanlıkta görevler neden asaleten değil vekaleten atamalarla yürütülüyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama ve görevden alma kararları ile Şennur Aldemir Doğan, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğündeki görevinden Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Üç yıl vekaleten görev yürüten Şennur Aldemir Doğan'ın, asaleten ataması yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda uzun süredir vekaleten görevde olan sadece Şennur Aldemir Doğan değil. Levent Kırcan da, 2018 yılından beri asaleten Genel Müdür Yardımcısı.

Kontrolörler Kurulu'na neden uzun süredir vekaleten bakılıyor?

Ayrıca 2021 yılının başında ani bir kararla görevden alınan, 4 yıldır sürdürdüğü görevi sırasında Turizm Belgesi başvurularını e-devlet sistemine taşıyan ve Bakanlığın dijitalleşleşmesine önemli katkıları olan Kontrolörler Kurulu Başkanı Ramazan Alkan'ın yerine Kontrolörler kurulu Başkanlığı' na da vekaleten Levent Kırcan bakıyor.

Bürokrasi dünyasında, 'Kontrolörler Kurulu'na neden uzun süredir vekaleten bakılıyor ve neden Levent Kırcan bakıyor?' merak uyandırıyor. Ramazan Alkan görevden alındıktan sonra e-devlet sisteminde hiçbir geliştirme yapılmadı. Yine sektörde, vekaleten bakılan birimlerde hiçbir geliştirme olmamasının normal olduğu dile getiriliyor.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.