Bakanlık'tan skandal hata... Fuar afişinde Marmaris ile Dalyan'ı karıştırdılar

İki yıllık aranın ardından kapılarını yeniden açan Hollanda Utrecht'teki turizm fuarında Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı TGA'nın standında skandal bir hata yaşandı.

11/01/2023 13:13
Bakanlık'tan skandal hata... Fuar afişinde Marmaris ile Dalyan'ı karıştırdılar

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılmayan Hollanda Utrecht’teki Vakantiebeurs turizm fuarı bugün kapılarını açtı. Utrecht fuarında Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı da (TGA) 300 metrelik stant açtı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dalyan Otelciler Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur, bunun büyük bir talihsizlik olduğunu belirtti. Butik otellerin zaten tanıtım anlamında zorluklar yaşadığını vurgulayan Yağmur, alternatif turizm yapan işletmelerin doğru tanıtılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Tanıtım afişinde Marmaris diye Dalyan fotoğrafı

TGA'nın standında skandal bir hata yaşandı. Türkiye'nin bisiklet parkurlarını tanıtma amaçlı hazırlanıp stant alanına asılan afişteki fotoğrafı görenler şaşırdı. Normalde Dalyan'a ait olan fotoğraf, afişte Muğla Marmaris olarak yazılmıştı.

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından birisi olan ve binlerce turizmcinin katıldığı böyle önemli bir fuarda yapılan bu hatayı gören turizmciler, bu hatayı Bakanlığa yakıştıramadı. TGA yetkililerinin böyle önemli bir hatanın gözünden kaçırması ise, eleştirilere sebep oldu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.