Bakanlık o otelin ruhsatını iptal etti

Didim’de faaliyet gösteren Caprice Otel’in turizm işletme belgesi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından iptal edildi.

15/02/2020 14:12
Bakanlık o otelin ruhsatını iptal etti

Didim’de faaliyet gösteren Caprice Otel’in Turizm İşletme Belgesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından iptal edildi. İptalin ardından yapılan ruhsat başvurusu da, belediye tarafından kabul edilmedi. Ruhsatın olmamasından dolayı Didim Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, otele gelerek konuyla ilgili tutanak tuttu.

Didim’de uzun yıllardır Akbük oteller bölgesinde faaliyet gösteren bir Caprice Otel’in Turizm İşletme Belgesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca iptal edildi. Geçen yıl otelle ilgili olarak şirket devrinin yapılmasının ardından resmi süreç başlatıldı. Süreç içerisinde bakanlık, şu an tadilat aşamasında olan otelin Turizm İşletme Belgesi'ni iptal etti.

Otel tadilat aşamasında

Otelin tadilat aşamasında olmasından dolayı Didim Belediyesine yapılan ruhsat başvurusu da belediye zabıtası tarafından kabul edilmedi. Kabul edilmeme sebebinin ise, otelin aldığı yapı kayıt belgesinin neresini kapsadığına yönelik bir bilgilendirmenin yapılmadığı gerekçe gösterilirken,

önümüzdeki günlerde Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Çevre ve Şehircilik Aydın İl Müdürlüğü'nden gelen ekiplerinin denetleme ve incelemesi sonrasında, konunun teknik olarak ele alınacağı öğrenildi.

Yapı kayıt belgesi içinde yer almayan yapılar yıkılacak

Öte yandan Didim Belediyesi zabıta ekipleri, polis eşliğinde otele gelerek, otelin ruhsatının olmaması sebebiyle resmi işlem başlattı ve konuyla ilgili tutanak tutularak, otel yetkililere durum bildirildi.

Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Çevre ve Şehircilik Aydın İl Müdürlüğü'nün yapacağı teknik incelemenin ardından, yapı kayıt belgesi içerisinde yer almayan yapılarında yıkılacağı bilgisine ulaşıldı.

 

Yorumlar