Bakanlık İşletme Belgesi'yle ilgili yeni düzenleme yolda

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Bakanlık İşletme Belgesi'yle ilgili yeni bir düzenlemenin yolda olduğunu söyledi. Mevcut ve bundan sonraki yatırımları kapsayacak yeni düzenleme çerçevesinde, pansiyonlar 5 odanın, oteller 10 odanın üzerinde ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletme Belgesi alma mecburiyeti bulunacak.

03/10/2019 13:26
Bakanlık İşletme Belgesi'yle ilgili yeni düzenleme yolda

Yeni düzenleme hakkında bilgi veren Ersoy, “Bu mevcut yatırımların ve bundan sonraki yatırımların, eğer pansiyonlarda 5 oda, otellerde 10 odanın üzerinde ise Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletme Belgesi alması mecburiyetini getireceğiz. Bununla ilgili bir yasal düzenleme yapacağız. Aşamalı bir şekilde bu tarz otellerin tamamının Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgesi almasını sağlayacağız.

Bir konsept, standardizasyon limiti getirmek istiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı kontrolünde olduğu zaman daha üst sınıfa çıkmış oluyor, hizmet kalitesi ve konsept kalitesi daha yüksek oluyor. Bunu da tamamladığımız zaman konaklama sektörüyle ilgili ciddi bir sıkıntımız açıkçası kalmamış oluyor" dedi.

Yorumlar