Bakan Ersoy: Turizmin başkenti Antalya’ya günde 100 bin turist geliyor

Kepez-Duacı Mahallesinde bulunan Aile Yaşam Merkezindeki toplantıya katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şu anda günlük 100 bin ziyaretçi alan Antalya’nın turizmin başkenti olduğunu söyledi.

17/07/2023 15:21
Bakan Ersoy: Turizmin başkenti Antalya’ya günde 100 bin turist geliyor

Bu yıl 14-15 milyon ziyaretçi sayısı ile Antalya’da pandemi öncesi rakamlara yakın bir sayıya ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Ersoy “Antalya, ziyaretçi sayısında 2019'da rekor kırmıştı. İnşallah bu sene bu rakamı yakalar diye düşünüyorum. Temmuz ayı da fena değil. Antalya şu anda günlük 100 bin ortalama ziyaretçi alıyor. 98-99 bin, bazı günler 100 bine kadar buluyor. İnşallah temmuzdan sonra, ağustosta da artarak ciddi rakamlara tekrar Antalya'da gelmiş olacağız” diye konuştu.

Nitelikli turist yakalama hedefimiz var

Antalya’ya yeterince turist geldiği taktirde tarımın da otomatikman ayağa kalkacağını kaydeden Ersoy “Tabii turizmde sezonu 12 aya getirmemiz gerekiyor. Turizm sezonunu 12 aya çıkardığımız zaman hem personel açısından sürdürülebilir bir personel politikası oluşturmuş oluyoruz hem de çok daha değerli yatırımların burada gerçekleşmesinin önünü açmış oluyoruz. Nitelikli turist yakalama hedefimiz var. Nitelikli turistin daha fazla Antalya'ya gelmesini sağlıyoruz. Bu da esnafımıza, çiftçimize gelir olarak, hareket olarak dönmüş oluyor. Bu açıdan da yapılan çalışmalar çok çok önemli" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.