Bakan Ersoy turizmcileri Moskova’da yalnız bırakmayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek Türkiye Festivali’ne katılarak turizmcileri yalnız bırakmayacak.

07/08/2018 23:45
Bakan Ersoy turizmcileri Moskova’da yalnız bırakmayacak

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Türkiye Festivali”nin programı yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Türkiye Festivali’ne katılarak turizmcileri Moskova’da yalnız bırakmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK’ları, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek.

Festival Türkiye’nin Rusya pazarındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacak 

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu sene ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin Rusya pazarındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Türkiye Festivali için Türk turizmciler Moskova’ya akın edecek. 3 gün boyunca değişik aktivitelerle Rus halkı ile buluşacak olan Türkiye, Rusya pazarındaki payını korumak ve bu payı daha da yukarıya taşımak için yoğun bir mesai harcayacak.

Türk turizmcilerinin çıkarmasına sahne olacak

Türk turizmcilerinin çıkarmasına sahne olacak Türkiye Festivali’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılarak Moskova’da turizmcileri yalnız bırakmayacak.

Ayrıca Türkiye Festivali’nin açılış programına başta Dr. Vladimir Jirinovski ve Michael Degtyarev olmak üzere DUMA milletvekilleri de katılacak. Diğer yandan Rusya Otelciler ve Restorancılar Derneği yöneticileri de açılış programında yer alacak. 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar