Bakan Ersoy: İstanbul, Birleşmiş Milletler merkezi gibi oldu, herkes mutlu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Üsküdar'da esnaf ziyaretinde İstanbul'daki turizm hareketliliğini anlatırken "İstanbul, Birleşmiş Milletler merkezi gibi oldu. Her dilde konuşan insanı görmek mümkün. Herkes de mutlu oluyor, esnafımız da mutlu oluyor" dedi.

30/07/2022 14:13
Bakan Ersoy: İstanbul, Birleşmiş Milletler merkezi gibi oldu, herkes mutlu

Bakan Ersoy, "İstanbul İl Başkanlığı'mızın çalışmalarına diğer ilçelerde de katılmaya devam edeceğiz. Beni sevindiren nokta. Esnafla da konuşma fırsatı buldum. Özellikle turist gelişlerinden de çok mutlular. Yani vatandaşlarımız kadar turistlerin de caddelerini doldurduğunu, alışveriş yaptığını, yeme içme noktalarını kullandıklarını söylüyorlar. Bu da bizim açımızdan sevindirici, mutlu ediyor.

HER AY REKORLAR KIRARAK TURİZMİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Biliyorsunuz bugün turizm verileri de açıklandı. Beklentilerimizin de üstüne gelmeye devam ediyor. Dün zaten bir basın toplantısıyla turizm verilerimizi, hedeflerimizi yükseltmiştik. 42 milyon turist, 35 milyar dolar olan gelir hedefimizi 47 milyon turist 37 milyar dolar gelir olarak yükselttik. Bu bizim son olmayacak gibi gözüküyor bu yıl için. İnşallah yeni düzeltmeler, yukarı yönlü düzeltmeler yapmaya yıl içinde devam edeceğiz.

Son üç yılda yaptığımız çalışmalar meyvelerini fazlasıyla verdi. Artık sektör almış olduğumuz önlemler sayesinde Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı gibi önlemler sayesinde çok yoğun tanıtımla elindeki potansiyeli yurt dışında tanıtma şansına sahip oldu. Şu anda iki yüz ülkede Türkiye çok yoğun bir şekilde, etkili bir şekilde tanıtılıyor.

İSTANBUL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MERKEZİ OLDU, HERKES DE MUTLU OLUYOR

Zaten bunu bugün İstanbul'da da fark edebiliyoruz. İstanbul Birleşmiş Milletler merkezi gibi oldu. Her dilde konuşan insanı görmek mümkün. Herkes de mutlu oluyor, esnafımız da mutlu oluyor. O açıdan bu çalışmalara devam edilecek. ve inşallah biz bu aydan itibaren pandemi öncesi sayılara İstanbul'da ve Türkiye'nin birçok noktasında eriştik. Artık bundan sonra her ay rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.