Avrupalılar yazın, İsviçreliler, İtalyanlar, Ruslar, eylül- ekimde... Uzak Doğulu turist her mevsim geliyor

Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hayriye Çiçek Aslan, "Çeşme Uzakdoğu ülkelerinden çok ziyaretçi alıyor. İsviçreliler, İtalyanlar ve Ruslar, eylül- ekim aylarında Çeşme’ye gelirken Avrupalılar daha çok yaz aylarını tercih ediyor” dedi.

10/06/2022 12:06
Avrupalılar yazın,  İsviçreliler, İtalyanlar, Ruslar, eylül- ekimde... Uzak Doğulu turist her mevsim geliyor

Türkiye’nin önemli turizm cennetlerinden İzmir’in Çeşme ilçesi, denizi, havası, yöresel yemekleri ve eğlence sektörüyle yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Tatil sezonu ile birlikte otellerdeki doluluk oranları artarken, fiyatlar da yükseldi.

Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hayriye Çiçek Aslan, “Bu yıl pandemiden sonra yasaksız ilk yılımız. Dolu dolu misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz bir yıl. Bu sene bizim için daha yoğun ve heyecanlı. Ot Festivali ile aslında burada sezon başlamış oldu. Doluluk oranları şu anda orta seviyelerde. Daha çok yabancı turistlere ev sahipliği yapıyoruz. İşletmeler, oteller, etkinlikler hazır” dedi.

Şu anda otellerde doluluk yüzde 70-80 dolayında

Otellerde şu anda yüzde 70-80 doluluğa ulaştıklarını belirten Aslan, “Ağustos ayı için ön rezervasyonlar alındı. İzmir’e yakınlığımız ve ulaşım kolaylığı ile beraber kapılarımız yerli turistlere de açık. Hayli yerli turist ağırlıyoruz. Yabancı turistlerin de buraya gelmesi için çeşitli kampanyalar başlatıyoruz.

Yazın Çeşme deniziyle, sokaklarıyla, eğlencesiyle güzelleşirken kışın da doğa yürüyüşleriyle, kumsalıyla turizme katkı sağlıyor. Bu süreç içerisinde yabancı turisti daha çok eylül- ekim aylarında ağırlıyoruz. Yerli turist her yerden geliyor. Ege’nin lezzetlerini tatmak isteyen, Ege’yi görmek isteyen kişiler Çeşme’den başlıyor.

Bayram haftalarında yerli turist artıyor. Çeşme Uzakdoğu ülkelerinden çok ziyaretçi alıyor. İsviçreliler, İtalyanlar ve Ruslar, eylül- ekim aylarında Çeşme’ye gelirken Avrupalılar daha çok yaz aylarını tercih ediyor” diye konuştu. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.