Avrupalı gazetecilerden İBB Başkanı İmamoğlu'na ziyaret

Bentour Reisen’in Başkanı Kadir Uğur, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteğiyle İstanbul’u Avrupa’ya tanıtacağız” dedi.

06/12/2022 22:31
Avrupalı gazetecilerden İBB Başkanı İmamoğlu'na ziyaret

Almanya ve İsviçre’li gazetecileri İstanbuil’un tanıtımı için ağırlayan Bentour Reisen’in Başkanı Kadir Uğur, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “İstanbul’u bütün dünya tanıyor. Ancak İstanbul’u yaşatarak Avrupalıya İstanbul’u keşfettireceğiz. Bu nedenle Avrupa’nın önemli yayın organlarının temsilcilerin getirdik” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamaoğlu, İstanbul’un bilinirliğinin yüksek olduğunu ancak turizmde gerçek değerini bulamadığını belirterek “İstanbul’un 30 milyon turist ağırlaması gerekir. Doğu ile Batı kültürünün buluştuğu İstanbul keşfedildikçe değeri daha çok artar. Bentour Reisen’in yaptığı girişim İstanbul adına önemlidir” dedi.

ALMANYA VE İSVİÇRE’DEN GAZETECİLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük tur operatörü olan Bentour Reisen’in Başkanı Kadir Uğur ile birlikte gelen Avrupalı gezetecileri ağırladı.İBB Turizm Müdürü Hüseyin Gazi Coşan ile Bentour Reisen İstanbul Temsilcisi Sevda Yılgaz’ın yer aldığı görüşmeye Almanya’dan gelen Frankfurter Allgemeine, Handelsblatt, NDR ve İsviçre 'den Touristik Insider muhabirleri katıldı.

BENTOUR REİSEN, AVRUPA’DA TÜRKİYE’YE TANITIYOR

Bentour Reisen, 10 yıldan beri Türkiye’nin tanıtımı için Avrupa’da faaliyetler yürütüyor. Ayrıca heryıl Antalya’ya getirdiği Türkiye’nin turizmini pazarlayan bine yakın seyahat acentesini Comedy Night etkinliğinde ağırlayarak Türk turizmine büyük katkı sağlıyor.Bentour Reisen’in Başkanı Kadir Uğur, “Artık İstanbul’u ön plana çıkarmak zamanı geldi” diyerek tur paketlerine İstanbul’u aldı.

Kültür ve inanç turizmi ağırlıklı olarak İstanbul’un bilinmeyen özelliklerini ön plana çıkarmayı hedefleyen Kadir Uğur, Almanya ve İsviçre’den ietirdiği gazetecileri Patrikhane, Sinagog ve Müftülüğe götürerek İstanbul’da dinlerarası barışın varlığını gösterdi. Sultanahmet Mathab restoranda Türk mutfağının özel menüsünü, Yeşil Ev”deki yemekte tarihten gelen mistik havayı koklattılar.

Gastronomi ağırlıklı hazırlanan ikramların sonuncusu için ise; Sultanahmet’te Ayasofya, Sultanahmet Camii başta olmak üzere tüm tarihi meydana gören The And Hotel’in terasında bulunan 360 Panorama Restoran’da yapılıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.