Avrupa'daki Türk acenteler Almanya'da buluştu

Merkezi Almanya’nın Essen kentinde bulunan Türk Acenteler Birliği (COOP TRR), Uluslararası Münster Osnabrück Havalimanı'nda (FMO) ‘COOP TRR 4’üncü Yıllık Buluşması'nda yine Turizm sektörünün en önemli unsurlarını bir araya getirdi.

11/11/2019 01:15
Avrupa'daki Türk acenteler Almanya'da buluştu

Merkezi Almanya’nın Essen kentinde bulunan Türk Acenteler Birliği (COOP TRR), Uluslararası Münster Osnabrück Havalimanı'nda (FMO) ‘COOP TRR 4’üncü Yıllık Buluşması'nda yine Turizm sektörünün en önemli unsurlarını bir araya getirdi.

Uluslararası Münster/Osnabrück Havalimanı'nda dün açılışı yapılan ve yarın sona erecek olan  turizm fuarında Antalya Günleri adı altında açılan stantlarda Antalyalı turizmciler bir araya geldi.

Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın farklı kentlerinde 928 acente üyesi bulunan COOP TRR’nin FMO Havalimanı'nda düzenlediği iki günlük turizm fuarına, Alman ve Rus acenteleri da katılımlarıyla destek veriyor. Fuara Antalya’dan otel ve turizm sektöründen temsilciler de katılıyor.

Fuarın açılış programına Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosu Ahmet Davaz, COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, COOP TRR Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şenel, Münster Osnabrück Havalimanı Müdürü Prof. Dr. Rainer Schwarz, Koç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sabri Çimen, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Kantaroğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ve Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Dairesi Başkanı Onur Gözet katılarak birer konuşma yaptı.

"TURİZM KÖPRÜSÜ DURUMUNDAYIZ"

 Fuarın açış konuşmasını yapan ve COOP TRR'nin kuruluşundan beri yaptığı çalışmaları anlatan COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, “Bizleri destekleyen siz dostlarımızın sayesinde 900’ü aşkın acente üyemizle birlikte, Türkiye ile Avrupa arasında turizm köprüsü oluşturuyoruz” dedi.

COOP TRR Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şenel de konuşmasında COOP TRR'nin kuruluşundan anonim şirkete dönüşmesine kadar geçen süredeki gelişimini ve işleyişi anlattı.

 

Fuarın açılış programına katılan ve bir konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, COOP TRR'nin çalışmalarını beğendiğini ve her zaman destek vereceklerini ifade ederek, “Türkiye ve Almanya'nın sadece turizmde değil, aynı zamanda ekonomik işbirliği açısından da önemli partner durumundalar.

İlişkilerin her zaman her alanda geliştirilip güçlendirilmesi gerekiyor, bunun için çalışan şirketlerin de desteklenmesi gerekiyor. Organizeye düzenleyen COOP TRR yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kumda kahve

Münster Osnabrück Havalimanı'nda 'Coop TRR 4’üncü Yıllık Buluşması' adı altında bugün başlayan turizm fuarında Türkiye'ye özgü lezzetler, tatlı, simit ve kumda kahve stantları da açıldı. Pazar günü ziyaretçiler fuar alanını ziyaret edebilir. (DHA)

 

Yorumlar