Avrupa'da Türkiye satışlarında ciddi bir artış var

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, emekli Almanlara, "Kış bizde sıcak olur. Başımızın üstünde yeriniz var, gelin" çağrısında bulundu. Ersoy, tüm Avrupa'da Türkiye satışlarında ciddi bir artış ivmesi yaşandığını söyledi.

22/05/2022 21:11
Avrupa'da Türkiye satışlarında ciddi bir artış var

Sabah Avrupa’dan Fatih Yılmaz’ın haberine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alman emekliye çağrıda bulundu. Almanya, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan savaş nedeniyle doğal gazda sıkıntı yaşarken, Seyahat Acenteleri Derneği (VUSR) emeklilerin kış aylarını sıcak ülkelerde geçirmesini gündeme getirmişti.

Bu tavsiyeyi hatırlatan Bakan Ersoy, "Türkiye'nin güney bölgesi kışın sıcak oluyor. Alman emekliler gelirlerse başımızın üstünde yerleri var" dedi. Almanya'nın Türk turizminin en büyük ikinci pazarı olduğunu belirten Ersoy, "Yoğun tanıtımların meyvesini almaya başladık. Bu yıl Almanya'dan 2019'a eş değer turist sayısına ulaşacağımızı hatta geçeceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz 5 milyon rakamını aşmak" diye konuştu.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, "Turizmi 12 aya ve 81 ile yaymak istiyoruz. Pandemi sonrası eylem planını hızlı bir şekilde uygulamaya geçirdik. İstanbul Havalimanı'nın devreye girmesiyle slot sıkıntısı sona erdi. Sınırsız slot avantajını kullanıyoruz. Bu da daha fazla turistin gelmesini sağlayacak. Tüm Avrupa pazarlarında Türkiye satışları ile ilgili ciddi bir ivme var" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.