ATOR turizm geri ödeme programını erkene aldı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), hükümet destekli turizm geri ödeme programının yeni aşamasının güneydeki havalimanların uçuş kısıtlaması nedeniyle desteğe ihtiyacı olan tatil beldelerinin kayıplarının telafi edilebilmesi için daha erken başlayabileceğini açıkladı.

25/07/2022 00:51
ATOR turizm geri ödeme programını erkene aldı

Hükümetin iç turizmi desteklemek için daha önce sunduğu ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programının (cashback) 15 Ağustos gibi erken bir tarihte başlayabileceğini söyleyen ATOR uzmanları, tur operatörlerinin 20 Temmuz’da Rusya Federal Turizm Ajansı’ndan (Rosturizm) 24 Temmuz’a kadar ulusa kredi kartı MIR sistemiyle çalışmak için gerekli tanımlayıcıları edinmeleri ve 7 Ağustos’a kadar bu ödeme sistemiyle ilgili belgeleri imzalamaları gerektiğine dair talimat aldığını bildirdi.

Geçen yaz piyasa katılımcılarına kampanyanın başlamasından bir hafta önce evrak işlerini yürütmelerinin teklif edildiğini hatırlatan ATOR, bu talimatın programın bu yılın ağustos ayı gibi erken bir tarihte yeniden başlayacağına inanmak için daha fazla neden oluşturduğunu vurguladı.

Geri ödeme programından 2 milyon 500 bin Rus vatandaşının yararlandı

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), 2022 yılının ilk altı ayında hükümet destekli turizm geri ödeme programından 2 milyon 500 bin Rus vatandaşının yararlandığını açıklamıştı.

Gazetem.ru'da yer alan habere göre, sunulan ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programının (cashback) 2,5 milyon Rus turiste tatil imkanı sağladığını vurgularken, geçtiğimiz 6 ay içinde 800 bin çocuğun cashback programı sayesinde çocuk kamplarına katıldığını söyledi.

'Tatil planlayan vatandaşların yüzde 50’si bu program olmasaydı tatile çıkmayacaktı'

“Tatil planlayan vatandaşların yüzde 50’si bu program olmasaydı tatile çıkmayacaktı” diyen Doguzova, turizm geri ödeme programının yeni ayağının ağustos ayında başlayacağını sözlerine ekledi.

Nisan ayında konuşan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, iç turizmi desteklemek için daha önce sunulan ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programının (cashback) uzatılması için 3,5 Milyar Ruble tahsis edileceğini bildirmişti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.