Atlar, Hatlar ve Süleymannâme Sergisi uzatıldı

Kültür AŞ’nin projelendirdiği, Süleyman Saim Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşan “Atlar, Hatlar ve Süleymannâme” başlıklı hat ve gravür sergisi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 14 Ocak tarihine kadar uzatıldı.

10/01/2019 14:14
Atlar, Hatlar ve Süleymannâme Sergisi uzatıldı

1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı’nın görkemli ve mistik atmosferinde 24 Ekim’de açılışı yapılan sergiyi bugüne kadar 28 bin 481 kişi ziyaret etti. Sergi gördüğü yoğun ilgi üzerine 14 Ocak 2019, Pazartesi saat 20.00’ye kadar ziyarete açık kalacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, Süleyman Saim Tekcan’ın “Atlar, Hatlar ve Süleymanname” adlı hat ve gravür sergisini gördüğü yoğun ilgi üzerine 14 Ocak’a kadar uzattı. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği sergi, Süleyman Sami Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşuyor.

At imgesi çağdaş sanatta yeniden yorumlanıyor 

14 Ocak 2019 tarihine kadar ziyarete açık olacak bu kapsamlı proje sergisi, tarihimizin ve varoluşumuzun kökenlerindeki at imgesini çağdaş sanatta yeniden yorumluyor ve bildiğimiz at türlerine bir yenisini daha ekliyor.

Süleyman Saim Tekcan’ın atı, heykel ve gravür formlarıyla karşımıza çıkıyor. Sarnıcın duvarlarıyla bütünleşen gravürler, suya yansıyan üç boyutlu çalışmalar ve bu çalışmaların duvarlarla örtüşen gölgeleriyle oluşan muazzam görüntüler izleyiciye benzersiz bir sergi deneyimi yaşatıyor. Serginin yerleşimini Ömer Aydın, Hamza Algül ve Delan Atasayar birlikte hazırladı.

 

Yorumlar