Atatürk Havalimanı’nın yanına fuar alanı inşa edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nın yanında büyüklüğü 433 bin metrekare olan bir fuar alanı inşaatına başlandığını duyurdu.  

03/01/2023 11:41
Atatürk Havalimanı’nın yanına fuar alanı inşa edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’da toplam büyüklüğü 433 bin metrekare olan bir fuar alanı inşaatına başladık. Yeni fuar alanı Atatürk Havalimanı’nın yanına inşa ediliyor” dedi. Sözcü'de yer alan habere göre, 2022 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklama programında konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“Ülkemizin fuarcılıkta, marka haline gelmesi ve lider ülkelerden biri olması amacıyla İstanbul’a şehrimize yakışan bir fuar alanı kazandırma sözü vermiştik. Hemen kolları sıvayarak 208 bin metrekaresi açık ve 225 bin metrekaresi kapalı olmak üzere büyüklüğü toplam 433 bin metrekareye ulaşacak bir fuar alanın yapımına başladık.

Türkiye İhracatçılar Meclisimizin de yönetiminde yer alacağı yeni bir yapılanmayla, ülkemizin uluslararası fuarcılık hizmetlerindeki rekabet gücünü arttırmakta kararlıyız. Dünyanın hizmet ihracatında önde gelen her ülkesi gibi Türkiye’de de lojistik ve taşımacılık sektörü ekonomiye önemli katkı sağlıyor.”

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN YANINDA

Erdoğan fuarın yeri ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Burada fuar nerede olacak diye merak edenleriniz de olabilir. Evet inşallah havalimanının yanındaki merkezde, inşallah bu havalimanının yanında, Atatürk Havalimanı’nın yanında, bu fuar merkezini böylece gerçekleştirmiş olacağız.

İstanbul’un bir ucundan bir diğer ucuna gitmek gibi bir sıkıntının içinde olmayacağız. Şehrin merkezinde böyle bir fuara kavuşmuş olacağız. İstanbul’umuza, ülkemize hayırlı olsun inşallah.”

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.