Antalya Valisi Yazıcı: Oteller ve hastaneler depremzedeler için hazır

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Antalya üzerine düşeni yapıyor. Bölgeye yardım ve personel gönderilmesiyle ilgili yoğun bir çalışma içindeyiz. Ayrıca deprem mağdurlarının otellerimizde konaklamasıyla ilgili 3 farklı ilçemizde toplantı gerçekleştirdik. İlk aşamada 15 bine yakın oda belirlendi ama sayı netleşmedi çünkü sürece küçük otellerimizi de dahil ettik" dedi.

08/02/2023 12:43
Antalya Valisi Yazıcı: Oteller ve hastaneler depremzedeler için hazır

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, depremzedeler için çizilen yaşam rotası hakkında bilgi verdi. Depremin vurduğu 10 ilde kurtarma çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, enkaz altından yaralı olarak kurtulan bine yakın depremzedenin tedavi ve konaklama ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla özel bir rota çizildi.

Hürriyet'ten Salim Uzun imzalı habere göre, çizilen rotaya göre; yaralılar deniz yoluyla Mersin Limanı’na oradan da kara yolu ile Antalya’ya gönderilecek. Yaralıların sevki için gece saatlerinde Antalya’dan gönderilen 60 ambulans ve otobüs şu anda Mersin Limanı’nda bekletiliyor.

OTELLER HAZIRLANIYOR

Operasyonun detaylarını anlatan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, şöyle dedi: “Antalya üzerine düşeni yapıyor. Bölgeye yardım ve personel gönderilmesiyle ilgili yoğun bir çalışma içindeyiz.

Ayrıca deprem mağdurlarının otellerimizde konaklamasıyla ilgili 3 farklı ilçemizde toplantı gerçekleştirdik. İlk aşamada 15 bine yakın oda belirlendi ama sayı netleşmedi çünkü sürece küçük otellerimizi de dahil ettik.”

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.