Antalya merkezli yeni bir havayolu kuruldu... Rusya'dan charter uçuşlar yapacak

Antalya'da kurulacak havayolunun adı ve detayları belli oldu. Southwind adındaki havayolu Mayıs sonu itibarıyla operasyonlarına resmen başlayacak. Şirketin kuruluş dilekçesinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından kabul edildiği ve sürecin hızlandırıldığıı kaydedildi.

16/04/2022 00:51
Antalya merkezli yeni bir havayolu kuruldu... Rusya'dan charter uçuşlar yapacak

Antalya'da kurulacak havayolunun adı ve detayları belli oldu. AirportHaber'de yer alan habere göre; Southwind adındaki havayolu Mayıs sonu itibarıyla operasyonlarına resmen başlayacak. Şirketin kuruluş dilekçesinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından kabul edildiği ve sürecin hızlandırıldığı kaydedildi.

Southwind'in üç geniş gövde iki de dar gövde olmak üzere başlangıçta 5 Airbus ile operasyonlarına başlayacağı öğrenildi.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞININ ETKİSİ

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı askeri harekatın Türk turizmine olumsuz etkisi olma ihtimali bu süreçte çok önemli etken oldu. Rusya pazarının boş kalmaması ve bu ülkeden Türkiye'ye turist akışının kesilmemesi için havayolu kurulma kararı son aşamasına geldi. Şirketin charter olarak hizmet vermesi bekleniyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.