Antalya Avrupalı turistin tatil atlasında ilk 5’te

Avrupalı tatilcilerin 2021 yazı için favori tatil yerleri, TUI yaz tatil atlasında açıklandı. Buna göre; 2021 için alınan 2,8 milyon rezervasyon, seyahat için güçlü bir arzu olduğunu gösteriyor.

06/05/2021 14:54
Antalya Avrupalı turistin tatil atlasında ilk 5’te

Atlasa göre; Yunanistan'ın Girit adası ilk sırada yer alırken, Gran Canaria, Rhodes, Tenerife ve ilk beşte kendine yer buldu. TUI'nin Avrupa'da yaklaşık 21 milyon müşterisi var.

En önemli Avrupa pazarlarından mevcut tüm rezervasyonlar, dünyanın önde gelen turizm grubunun değerlendirmesine dahil edildi. Yenialanya'da yer alan habere göre, bu yıl İngiliz konuklar özellikle Türk Rivierası'nda Dalaman'ı tercih ediyor, ardından Kıbrıs, Antalya, Tenerife ve Rodos geliyor.

Belçikalı ve Hollandalı TUI tatilciler bu yaz özellikle Antalya ve Türk Rivierası'na gidiyorlar

Girit, ilk kez Alman tatilciler için en iyi destinasyon. Ada, sıralamada bir önceki yıla göre iki sıra yükselerek Mayorka'nın yerini alıyor. Rodos ve Kos da 3. ve 4. sırayı almak için iki sıra tırmanıyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Yunan adaları Finliler, Danimarkalılar, Norveçliler ve İsveçliler için bir numaralı destinasyondur ve onu Mayorka, Antalya ve Kıbrıs izliyor.

Belçikalı ve Hollandalı TUI tatilciler bu yaz özellikle Antalya ve Türk Rivierası'na gidiyorlar. TUI Holiday-Atlasına göre; Yunanistan ve İspanya güçlü talep görüyor. Türkiye için de rezervasyonlarda artış bekleniyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir