Amadeus: Seyahat endüstrisinde Türkiye’de pazar lideriyiz

Türkiye’de seyahat ve turizm endüstrileri için teknoloji ve çözümler sunan Amadeus, pandemi sonrası şirketlerin, seyahat edenlerin işlerini kolaylaştıracak yeni bir teknolojiyi devreye aldı

01/12/2022 12:06
Amadeus: Seyahat endüstrisinde Türkiye’de pazar lideriyiz

Pandemi ile birlikte büyük değişimin yaşandığı sektörün içinden geçtiği süreci ve gelecekte yaşanması beklenen gelişmeleri, seyahat ve turizm endüstrileri için teknoloji ve çözümler sunan Amadeus’un İngiltere, İrlanda, İskandinavya ve Merkez, Doğu ve Güneydoğu Avrupa Seyahat Satışları Kıdemli Başkan Yardımcısı, İtalya Genel Müdürü Francesca Maria Benati ile Türkiye ve Bulgaristan Genel Müdürü, Kuzey, Doğu, Merkez ve Güney Avrupa İş Ortağı Pazarlar Satış Direktörü Eric Willems değerlendirdi.

Amadeus’un 190 ülkede 16 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren küresel bir bilişim şirketi olduğunu belirten Eric Willems, “Amadeus 1987 yılında kuruldu ve 1994’ten bu yana Türkiye’de hizmet veriyor. Bengaluru'dan Boston'a, Nice'ten İstanbul'a kadar dünya çapında 50'den fazla teknoloji tesisimiz var ve 2004'ten bu yana Ar-Ge'ye yaptığımız yatırım 8,3 milyar Euro’ya ulaştı.” dedi.

SEYAHATİN YENİDEN CANLANMASINI SAĞLADI

Pandemi sürecinde turizmde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Eric Willems, “Global turizmin yara aldığı bu salgın sürecinde sektörümüzün gelişmek ve adapte olmak adına gösterdiği bağlılık ve yaratıcılık oldukça etkileyiciydi. Yolcuların değişen talepleri karşılandı, kimlik teşhisi ve sağlık sertifikaları çözümleri geliştirildi, biometrik teknolojisi hayata geçirildi, yeni seyahat tecrübeleri oluşturuldu ve tüm bunlar yasaklar kaldırılınca küresel seyahatin yeniden canlandırılmasına yardımcı oldu. 2021 yılı boyunca sektörün dirayeti ve seyahatin hayatımızda ne kadar hayati bir rol oynadığını bir kez daha görmüş olduk. Salgının farklı aşamalarına ve neredeyse tüm yıl süren belirsizliğe rağmen seyahat hacmi hem rezervasyon hem de yolcu trafiği açısından toparlanmaya devam etti ve her çeyrekte artış gösterdi. Hala 2019 verilerinin altında olmamıza rağmen seyahat hacminde yakalanan sürdürülebilir yükseliş trendi geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” diye konuştu.

‘YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Amadeus Türkiye’nin seyahat dağıtım teknolojisi, havayolları BT teknolojisi ve havalimanı BT teknolojisi alanlarında büyümeye ve gelişmeye odaklandığını kaydeden Eric Willems, “Amadeus seyahat teknolojileri alanında Türkiye’de pazar lideri. Amadeus olarak daha iyi seyahat deneyimleri oluşturmaya yardımcı olacak teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Seyahat ekosistemi içerisindeki havayolları, havaalanları, oteller, seyahat acenteleri ve diğer paydaşlar birlikte daha yakın çalışmalıdır. Bu da bizim için geçmiş yapıların dışına çıkıp kendi dikeylerimizi tek çatı altında toplama gerekliliğini beraberinde getiriyor. Bu nedenle teknolojimizin özünde, uzun vadeli vizyonumuz, tüm kaynaklardan gelen içeriği düzenleyecek, farklı satış kanallarına ulaştıracak ve aynı zamanda yeni iş ortakları dahil edecek bulut tabanlı tek bir seyahat platformu oluşturmaktır. Bu teknoloji ile, havayollarımızın, seyahat acentelerimizin, şirketlerimizin, havalimanlarımızın, otellerimizin ve ödeme işlerimizin birleşik bir bulut platformda çalışmaya başlayacağı anlamına geliyor. Bu da çevikliğimizi, yanıt verme hızımızı, teknoloji teklifimizi iş ihtiyaçlarına göre özelleştirme yeteneğini artırmaya yardımcı oluyor” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.