Almanya'nın ucuzcu marketi 599 Euro’ya 22 günlük Türkiye tatili satılıyor

Türk Lirası’ndaki değer kaybı Türkiye’yi ucuz Pazar haline getirdi. Almanya’nın BİM’i olarak bilinen LİDL Martket’te günlük her şey dahil, uçakla gidiş dönüş Türkiye tatili 599 Euro’ya satılıyor.

04/09/2022 22:59
Almanya'nın ucuzcu marketi 599 Euro’ya 22 günlük Türkiye tatili satılıyor

Türk Lirası’ndaki değer kaybı Türkiye’yi ucuz pazar haline getirdi. Almanya’nın BİM’i olarak bilinen LİDL Martket’te günlük her şey dahil, uçakla gidiş dönüş Türkiye tatili 599 Euro’ya satılıyor. Yeniçağ'da yer alan habere göre, Türkiye Avrupa'nın ucuz pazarı oldu. 22 gece uçak ve her şey dahil Türkiye tatili 599 Euro’ya satılıyor.

5 yıldızlı otel açık büfe tatilin günlüğü yaklaşık 460 Lira'ya geliyor. Bir Alman, üç öğün yemek ve her türlü imkana sahip söz konusu otele geceliği sadece 27 Euro ödeyecek. Üstelik bu paranın içinde gidiş dönüş uçak bileti de bulunuyor.

AYNI NİTELİKTE OTEL İSPANYA’DA 1200 EURO!

Öte yandan 5 yıldızlı benzer bir tatil İspanya’da 1200 Euro civarında bir fiyata satılıyor. Yine İspanya otellerinde her şey dahil bulunmuyor.

Türkiye’de fiyatların düşük olması nedeniyle emekli Almanlar 1 aylık doğalgaz parasına 1 ay boyunca Türkiye’de 5 yıldızlı otellerde kalmayı planlıyor. Şu an için Türkiye’de yaklaşık 80 otelin emekli Almanlar için hazırlık yaptığı belirtiliyor. Kasım-Mart arası aylık 550 Euro civarında bir fiyat talep ediliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.